Bezpieczeństwo

Przesłanie Prezesa Dermalogica

Pandemia związana z COVID-19 wywarła ogromny wpływ na naszą branżę. Profesjonalni Terapeuci Skóry musieli zamknąć swoje gabinety a klienci nie mogli korzystać z usług w zakresie pielęgnacji skóry, które są niezwykle ważne dla ich zdrowia, dobrego samopoczucia i przynależności do społeczności lokalnej.

Dobrą wiadomością jest to, że Dermalogica rozpoczęła działania mające na celu bezpieczny powrót branży do "normalności", a także zapewnienie wparcia gabinetom oraz salonom SPA, by mogli w najlepszy i najbardziej profesjonalny sposób świadczyć usługi kosmetyczne.

W ostatnim czasie dla naszych terapeutów skóry na całym świecie udostępniliśmy bezpłatne szkolenie on-line na temat nowych zasad zwiększonego bezpieczeństwa usług w zakresie pielęgnacji skóry.

Każdy, kto zapozna się z tymi zasadami i ukończy z sukcesem szkolenie, uzyska certyfikat Dermalogica Clean Touch. Oznaczać to będzie, że każdy profesjonalny terapeuta skóry zobowiązuje się do przestrzegania naszych najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz reżimu sanitarnego. Standardy te mają być przestrzegane w uzupełnieniu, a nie w zastępstwie, przepisów władz państwowych czy lokalnych.

Kiedy będziesz gotowy do ponownego spotkania i skorzystania z usług w zakresie pielęgnacji skóry, zapytaj swojego terapeutę, czy posiada certyfikat Clean Touch lub poszukaj w gabinecie szarej naklejki z logo akcji Dermalogica Clean Touch. Jest to znak, że Twoje bezpieczeństwo jest dla Twojego terapeuty skóry najwyższym priorytetem.

Dbaj o siebie i bądź bezpieczny!

aurelian
Aurelian Lis
CEO
Dermalogica

education first

safety

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem!

Gdy zobaczysz szary okrągły znak Dermalogica Certyfikat Clean Touch, możesz mieć pewność, że Twój zabieg przeprowadzony zostanie w bezpieczny, higieniczny sposób. Terapeuci posiadający certyfikat Dermalogica Clean Touch są przeszkoleni w zakresie przestrzegania poniższych zasad profesjonalnych standardów bezpieczeństwa i higieny.

12 zasad Dermalogica® dla zwiększenia bezpieczeństwa usług w zakresie pielęgnacji skóry

 1. Przeprowadzamy wstępny wywiad u wszystkich klientów i pracowników pod kątem objawów infekcji oraz kontaktu z potwierdzonymi przypadkami COVID-19.
 2. Zalecamy, aby klienci z grupy wysokiego ryzyka powstrzymywali się od korzystania z zabiegów w zakresie pielęgnacji skóry.
 3. Zachowujemy fizyczny dystans w częściach wspólnych – przynajmniej 2 m. odległości.
 4. W trakcie wykonywanych zabiegów nosimy czyste maski, osłony twarzy oraz fartuchy.
 5. Regularnie myjemy i dezynfekujemy ręce.
 6. Nosimy rękawice ochronne.
 7. Po każdym użyciu dezynfekujemy wszystkie produkty do użytku profesjonalnego.
 8. Nasze łóżka zabiegowe są czyste i przy każdym kliencie używamy świeżo wypranych prześcieradeł.
 9. Przed użyciem sprzętu kosmetycznego dokładnie go czyścimy i dezynfekujemy wszystkie powierzchnie.
 10. Czyste i brudne przedmioty oraz narzędzia przechowujemy osobno.
 11. Wszystkie przedmioty narażone na częste dotykanie dezynfekujemy regularnie – co najmniej kilka razy dziennie.
 12. Obecnie nie zalecamy stosowania testerów.

Powyższe wytyczne są stosowane w uzupełnieniu, a nie w zastępstwie obecnie obowiązujących przepisów władz państwowych oraz lokalnych. Wytyczne będą przez nas dostosowywane do wprowadzanych zaleceń dotyczących profilaktyki COVID-19 oraz reżimu sanitarnego.

safety

safety