Dlaczego skóra na szyi wiotczeje?

Skóra 

Ważne! 

  • Skóra na szyi jest cienka, delikatna i zawiera mniej włókien kolagenowych niż skóra twarzy.

  • Większość ludzi zaniedbuje pielęgnację skóry szyi, a to właśnie zapewnienie tej okolicy specjalistycznej opieki może sprawić, że będzie wyglądała na gładką, napiętą i stonowaną.

 

Skóra wokół oczu poddawana jest ekstremalnym doświadczeniom. Z jednej strony należy do najbardziej delikatnych obszarów na ciele i często jest pierwszym miejscem, w którym pojawiają się przedwczesne oznaki starzenia się skóry. Z drugiej strony, skóra wokół oczu podlega ciągłemu obciążeniu. Oprócz godzin spędzonych na mruganiu przy smartfonach i ekranach komputerowych, wykonujemy ponad 100 000 ruchów oczu dziennie - wiele z nich odbywa się szybciej niż mrugnięcie okiem! Niepokojącym faktem jest również to, że 1 na 3 osoby dorosłe ma problemy z zasypianiem. Osoby te śpią zdecydowanie za krótko i jakość ich snu jest nieodpowiednia - to prowadzi do zmęczenia oczu oraz pojawiania się niechcianych cieni. 

 

Jak dbać o skórę wokół oczu? Wdrożenie poniższych zasad i codzienne ich stosowanie może pomóc utrzymać skórę wokół oczu w pełnym zdrowiu:

Skóra szyi i dekoltu a starzenie 

Bez względu na to, jak zdrowo i młodo wygląda twarz, szyja i dekolt może opowiadać już zupełnie inną historię. Dzieje się tak, ponieważ skóra na szyi jest cieńsza i bardziej delikatna niż na twarzy. To sprawia, że jest bardziej podatna na uszkodzenia posłoneczne, reakcje fotouwrażliwienia w związku ze stosowaniem perfum i  pogłębiający zmarszczki ruch patrzenia w dół np. na urządzenia elektroniczne. W przeciwieństwie do skóry twarzy, skóra szyi ma mniej kolagenu. Jest także „bardziej rozciągliwa” niż skóra na policzkach, a z wiekiem dodatkowo traci siłę i elastyczność. Wszystkie te czynniki pogłębiają widoczność zwiotczenia skóry szyi, zmarszczek, linii, nierównomiernego kolorytu i tekstury skóry.

Jak zwiększyć napięcie skóry szyi bez ingerencji chirurgicznej? 

Pielęgnacja skóry szyi często jest pomijaną częścią codziennej pielęgnacji skóry lub zabiegów profesjonalnych.Większość osób przeciąga produkty przeznaczone do twarzy w dół do szyi i dekoltu, zamiast używać produktów przeznaczonych specjalnie do tego obszaru.Na dobry początek rozpocznij stosowanie produktów przeznaczonych do okolic szyi i dostosuj codzienne nawyki by pomóc w utrzymaniu napiętej i stonowanej skóry.

  1. Stosuj serum napinające skórę szyi rano i wieczorem.Serum na szyję to świetny sposób na dodanie specjalistycznego produktu do pielęgnacji szyi do codziennej rutyny.Serum na szyję ma zazwyczaj formułę, która pomaga widocznie napinać i wzmacniać skórę.Można je nakładać przed kremem nawilżającym, aby poprawić napięcie i ujędrnić skórę szyi i dekoltu.
dfdfhfhfhfhfhfhffffffffffhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Produkty które mogą Cię zainteresować