Twoja skóra jest sucha czy odwodniona

Twoja skóra jest sucha czy odwodniona?


Istnieje duża różnica między pielęgnacją skóry suchej a odwodnionej. Dlatego istotne jest określenie rodzaju cery - poznaj nasze wskazówki i zwiększ swoją świadomość w wyborze odpowiedniego rodzaju pielęgnacji.

Skóra sucha...

 • Wytwarza mało sebum.
 • Naturalny stan skóry od urodzenia.
 • Skóra jest sucha na całym ciele (na dłoniach i na skórze głowy również)
 • Jest bardziej podatna na przedwczesne starzenie się.
 • Stale potrzebuje nawilżenia, szczególnie zimą.
 • Potrzebuje bogatych, lipidowych produktów.

Obie

Łuszcząca
Swędząca
Wrażliwa
Ściągnięta
Szorstka

Skóra odwodniona...

 • Pozbawiona odpowiedniej ilości wody w naskórku.
 • Objawy mogą pojawić się u każdego.
 • Może dotyczyć osób zarówno ze skórą suchą, normalną oraz tłustą.
 • Może powodować powstawanie podrażnień i wyprysków.
 • Może być konsekwencją niewłaściwej pielęgnacji, złej (ubogiej w wodę) diety, czynników środowiskowych i innych.
 • Potrzebuje produktów silnie nawilżających.

Kiedy skóra jest sucha, można naturalnie zdiagnozować ją jako skórę suchą. Jednak może być ona po prostu odwodniona i potrzebować wody. Co to właściwie znaczy? Za chwilę to wyjaśnimy.

Po pierwsze, występują typy albo kondycje skóry. Typ skóry to taki, z jakim się rodzimy, np. skóra tłusta lub sucha. Kondycja skóry natomiast to dodatkowe problemy, jakich możemy doświadczać, jak na przykład trądzik czy podrażnienie. Dana kondycja może wystąpić przy każdym typie skóry, chwilowo lub przez dłuższy czas, a w niektórych przypadkach taki stan skóry może pozostawać na stałe.

Jeśli typ skóry to skóra sucha, oznacza to niedobór lipidów w skórze. Osoby te rodzą się z taką skórą i mają problem suchości na całym ciele, również na dłoniach, skórze głowy, nogach itp. Kiedy nałożymy produkt nawilżający czy balsam na taką skórę, jest duże prawdopodobieństwo, że preparat wchłonie się natychmiast. Jeśli te objawy brzmią znajomo, należy stosować produkty przeznaczone do skóry suchej Zestawy do skóry suchej zawierające lipidy oraz posiadające bogate, kremowe konsystencje. Można również zadbać o skórę dłoni stosując olejek Overnight Repair Serum, a następnie bogaty krem odżywczy Super Rich Repair.

Jeśli kondycja skóry to odwodnienie, oznacza to niedobór wody w skórze. Może być to spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak makijaż, dieta, niewłaściwe stosowanie kosmetyków czy pogoda. Mylącym może wydawać się fakt, że kiedy skóra jest odwodniona, może wydzielać więcej sebum w celu uzupełnienia brakującej wody. To z kolei może wywoływać zmiany trądzikowe, podrażnienie czy suche plamy na skórze. Można nawet odczuwać tłustość i suchość skóry w tym samym czasie. Brzmi znajomo? Jeśli tak, trzeba zidentyfikować przyczynę odwodnienia i wyeliminować czynnik wywołujący. Należy stosować produkty, takie jak Skin Hydrating Booster Skin Hydrating Masque by pomóc przywrócić równowagę skórze. Warto mieć również pod ręką toner by regularnie nawilżać skórę w ciągu dnia.

Dodatkowa wskazówka: Skoro już jesteśmy przy temacie wody, warto wiedzieć, że skóra jest ostatnim organem przyjmującym substancje odżywcze, które spożywamy, co oznacza, że ​​jest również ostatnia, aby otrzymać wodę, którą wypijamy. Picie wody nie jest więc wystarczające dlatego stosowanie miejscowych produktów jest niezbędne dla skóry by była odpowiednio nawodniona. 

Produkty które mogą Cię zainteresować