Kontrolowanie świecenia się skóry

Masz dość świecenia się skóry pojawiającego się w połowie dnia? Wprowadź kilka zmian do codziennego rytuału pielęgnacyjnego by pomóc kontrolować wydzielanie sebum od rana do nocy.

  • Stwórz „zestaw matujący” do małych poprawek w ciągu dnia, który zmieści się wygodnie w torebce lub plecaku. Twój zestaw powinien zawierać lekki krem matujący lub krem z filtrem przeciwsłonecznym zawierający mikrogąbeczki absorbujące nadmiar sebum. Warto również zaopatrzyć się w chusteczki zawierające kwas salicylowy (nie alkohol!) by pomóc odtłuścić skórę, zwalczać bakterie odpowiedzialne za trądzik oraz utrzymywać świeżość skóry.

  • Stosuj produkty oczyszczające na bazie glinek, które będą pochłaniać nadmiar sebum.

  • Po oczyszczeniu skóry nałóż produkt nawilżający, nawet jeśli uważasz, że Twoja skóra tego nie potrzebuje. Skóra tłusta może być również odwodniona (mieć niedobór wody) mimo że wydziela dużo sebum.

  • Raz lub dwa razy w tygodniu, nałóż maseczkę z glinkami by pomóc kontrolować wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe i oczyścić pory skóry.

  • Złuszczanie pomaga kontrolować wydzielanie sebum, wygładza powierzchnię skóry i zapobiega zaczopowaniu ujść mieszków włosowych, czyli zatykaniu porów, prowadzących do powstawania zmian trądzikowych. Eksfoliacja pomaga również przygotować skórę do maksymalnej absorpcji składników kontrolujących wydzielanie sebum. Twój profesjonalny terapeuta skóry może zalecić stosowanie mechanicznych lub chemicznych produktów złuszczających by zadbać o zdrowie skóry.

Produkty które mogą Cię zainteresować