Jak dbać o skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu jest najbardziej delikatna w porównaniu z resztą ciała. Dowiedz się jak ją chronić i odpowiednio pielęgnować!

Ważne informacje 

  • Skóra pod oczami jest najdelikatniejsza w porównaniu z resztą ciała.

  • Nieustannie obciążona jest za sprawą ruchów mięśni i stylu życia.

  • Utrzymuj prawidłowy poziom nawilżenia i stosuj produkty bogate w antyoksydanty dla zachowania optymalnego zdrowia skóry.

 

Skóra wokół oczu poddawana jest ekstremalnym doświadczeniom. Z jednej strony należy do najbardziej delikatnych obszarów na ciele i często jest pierwszym miejscem, w którym pojawiają się przedwczesne oznaki starzenia się skóry. Z drugiej strony, skóra wokół oczu podlega ciągłemu obciążeniu. Oprócz godzin spędzonych na mruganiu przy smartfonach i ekranach komputerowych, wykonujemy ponad 100 000 ruchów oczu dziennie - wiele z nich odbywa się szybciej niż mrugnięcie okiem! Niepokojącym faktem jest również to, że 1 na 3 osoby dorosłe ma problemy z zasypianiem. Osoby te śpią zdecydowanie za krótko i jakość ich snu jest nieodpowiednia - to prowadzi do zmęczenia oczu oraz pojawiania się niechcianych cieni. 

 

Jak dbać o skórę wokół oczu? Wdrożenie poniższych zasad i codzienne ich stosowanie może pomóc utrzymać skórę wokół oczu w pełnym zdrowiu:

WYSYPIAJ SIĘ

 

1 na 3 dorosłych nie dostarcza organizmowi dostatecznej ilości snu, co powoduje zmęczenie oczu i pojawianie się cieni. Nie możesz spać? Spróbuj ograniczyć czas korzystania z telefonu, komputera itp. przed snem lub włącz relaksujące olejki eteryczne do swoich wieczornych rytuałów.

WSPOMÓŻ SIĘ ANTYOKSYDANTAMI

Przeciwutleniacze są kluczowe w zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się skóry. Wybierz produkty na okolicę oczu z witaminą C, aby zwiększyć efekt rozświetlenia skóry: jest ona niezwykle silna, ale wystarczająco łagodna dla delikatnych okolic oczu.

NAWILŻENIE TO PODSTAWA

Produkty do pielęgnacji skóry wokół oczu Dermalogica dostarczają skutecznego nawilżenia, aby zachować blask skóry. Bardzo ważne jest również picie odpowiedniej ilości wody, która pomaga zachować zdrowie i nawilżenie Twojej skóry!

NIE ZAPOMINAJ O OCHRONIE PRZECIWSŁONECZNEJ

Chroń delikatną skórę przed szkodliwym wpływem środowiska produktami z mineralnymi filtrami SPF i okularami przeciwsłonecznymi!

STOSUJ DELIKATNY DOTYK

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego unikaj jej pocierania i nadmiernego drażnienia: delikatnie wklepuj produkty palcem serdecznym w skórę wokół oczu i nakładaj je od zewnętrznych kącików, aby uniknąć niepotrzebnego rozciągania skóry.

Produkty które mogą Cię zainteresować