Peptydy na skórę twarzy i wokół oczu

Warte podkreślenia

  • Peptydy w kosmetykach pomagają poprawiać stan różnych kondycji skóry: od opuchnięć po drobne linie i zmarszczki.
  • Produkty do pozostawienia na skórze, takie jak serum i kremy nawilżające, są świetną opcją by wykorzystać liczne zalety peptydów w produktach do codziennej pielęgnacji.

Najpewniej wiesz już o stosowaniu peptydów w kosmetykach, a czy słyszałaś o tym jakie mają właściwości i co mogą zrobić dla Twojej skóry? Mówiąc prościej: peptydy to aminokwasy tworzące pewne białka, których potrzebuje Twoja skóra – w tym kolagen, który składa się z trzech różnych łańcuchów polipeptydowych.

Włączenie peptydów do codziennej pielęgnacji skóry może pomóc w uzyskaniu jędrniejszej, młodziej wyglądającej skóry. (A kto o tym nie marzy, prawda?) Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o peptydach i o tym, jakie produkty są niezbędne w Twojej codziennej pielęgnacji skóry.

Wszechstronność peptydów

Ze względu na swoje właściwości, peptydy są niezwykle ważnym składnikiem w codziennej pielęgnacji skóry. Istnieje wiele różnych rodzajów peptydów, które mogą poprawić i wzmocnić barierę ochronną, zmniejszyć drobne linie i zmarszczki oraz sprawić, że skóra będzie wyglądać na jędrną – to wszytko zapewni zdrowy wygląd Twojej skóry.

Peptydy w kosmetykach na różne problemy skórne

Być może chcesz zmniejszyć obrzęki albo zniwelować drobne linie i zmarszczki? Obecność peptydów w składzie danego kosmetyku, wyróżnia produkt pod względem jego właściwości. Serum lub kremy nawilżające z peptydami, a nie produkty oczyszczające, będą najlepsze, aby nie zmywać peptydów ze skóry i pozwolić im działać na optymalnym poziomie.

Zmniejsz opuchnięcia: Awaken Peptide Eye Gel to preparat na okolicę oczu zawierający peptydy, które pomagają ujędrniać i wygładzać skórę. Ten napinający i nawilżający żel pod oczy z kofeiną wykorzystuje wysoce aktywną mieszankę tetrapeptydów i łagodzącego ekstraktu z liści rozmarynu, który minimalizuje obrzęki i drobne zmarszczki.

Starzenie się skóry: jeśli obawiasz się oznak starzenia skóry, szukaj produktów zawierających peptydy. Istnieją trzy różne preparaty, które możesz wprowadzić do swojej pielęgnacji, aby zapobiegać utracie jędrności skóry oraz pojawianiu się drobnych linii i zmarszczek. Phyto-Nature Firming Serum to zaawansowane, dwufazowe serum, które łączy w sobie wysoce aktywne składniki roślinne z technologią biomimetyczną, redukuje widoczne oznaki starzenia się skóry i odmładza skórę. Dynamic Skin Recovery SPF 50 to krem nawilżający o szerokim spektrum działania, który pomaga zwalczać oznaki starzenia się skóry. Przeciwutleniająca biała herbata (bogata w polifenole) i unikalny polipeptyd zmniejszają oznaki fotostarzenia się skóry. Wreszcie, Super Rich Repair zawiera Palmitoyl Tetrapeptide-7 i Palmitoyl Oligopeptide, które pobudzają produkcję kolagenu, pomagając ujędrniać i przywracać elastyczność skórze.

Odnowa skóry: wielofunkcyjne substancje czynne mogą pomóc w naprawie niektórych oznak uszkodzonej skóry. Overnight Retinol Repair to nasza skoncentrowana, spersonalizowana kuracja na noc, która przyspiesza odnowę i zmniejsza oznaki starzenia się skóry.

Wygładzenie skóry: aby zwiększyć syntezę kolagenu i ujędrnić skórę, szukaj produktów do pielęgnacji, takich jak: Skinperfect Primer SPF30. Zawiera połączenie trzech kondycjonujących peptydów, które zwiększają produkcję kolagenu, wspomagając tym samym redukcję zmarszczek, wpływają na napięcie skóry i poprawiają jej koloryt.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej porady odnośnie produktów, które będą najlepsze dla Twojej skóry, odwiedź Profesjonalnego Terapeutę Dermalogica w swojej okolicy w celu otrzymanie spersonalizowanego schematu pielęgnacji.

Produkty które mogą Cię zainteresować