Lepsza skóra dzięki antyoksydantom

Niestabilne cząsteczki wolnych rodników, jak te pochodzące z zanieczyszczeń powietrza i promieniowania słonecznego, mogą kraść elektrony zdrowym komórkom skóry, co prowadzi do powstawania stanu zapalnego, nierównomiernego kolorytu i oznak przedwczesnego starzenia się skóry.


Antyoksydanty pomagają chronić skórę przed takimi uszkodzeniami oddając wolne elektrony tam, gdzie są potrzebne, zanim komórki skóry zostaną zaatakowane. Co najlepsze, można wzmocnić zdrowie swojej skóry wewnątrz i na zewnątrz poprzez zastosowanie w pielęgnacji skóry produktów i jedzenie pokarmów bogatych w antyoksydanty!

avo-.jpg

Witamina E (Tocopherol)
Pomaga zwalczać problemy z sercem, podnosi odporność, hamuje uszkodzenia komórek, które mogą prowadzić do nowotworów skóry i chronią przed uszkodzeniami wywoływanymi
przez promieniowanie UV.
Źródła: kiełki pszenicy, nasiona słonecznika, jaja, masło orzechowe i awokado

Tocopheryl Acetate (pochodna witaminy E) i palmitynian askorbylu (pochodna witaminy C)
Stosowane razem w pielęgnacji, niezwykle efektywnie w celu poprawy gładkości skóry, wzmocnienia elastyczności i obrony przed wolnymi rodnikami.
Źródła: większość preparatów Dermalogica

derma-2-4.jpg

Witamina C (Kwas asorbinowy)
Pomaga ciału lepiej wykorzystywać witaminę E and ma właściwości zwiększające syntezę kolagenu. Rozświetla skórę i rozjaśnia przebarwienia.
Źródła: szpinak, papaja, papryka, arbuz i brokuły

derma-2-5.jpg

Extrakt z liści z białej herbaty (Camellia Sinensis)
Bogaty w polifenole, ten składnik pielęgnacyjny pomaga hamować aktywność metaloproteinaz macierzy zewnątrzkomórkowej Matrix Metalloproteinases (MMPs), które uszkadzają włókna kolagenowe i elastyczne oraz kwas hialuronowy w skórze.
Źródła: wszystkie produkty AGE Smart

derma-2-6.jpg

Pokarmy bogate w selen
Ten składnik mineralny zachowuje się jak antyoksydant i przyspiesza wewnętrzny proces antyoksydacyjny.
Źródła: orzechy brazylijskie, ryba Lucjan czerwony, krewetki

derma-2-8.jpg

Witamina A (Retinol)
Pomaga zwiększać produkcję kolagenu i odnowę komórkową, poprawia elastyczność skóry i redukuje widoczne oznaki przedwczesnego fotostarzenia się skóry.
Źródła: Overnight Retinol Repair, Age Reversal Eye Complex

derma-2-7.jpg

Karetenoidy
Spożywanie tych barwników roślinnych może pomagać chronić oczy i skórę przed toksynami ze środowiska, jak również poprawiać koloryt skóry.
Źródła: marchew, słodkie ziemniaki, dynia, morele, brzoskwinie i dynia piżmowa

derma-2-8.jpg

Olej z nasion marchwi
Bogaty w karotenoidy i łatwo przyswajalne antyoksydanty, ten odżywczy olej ujędrnia i odnawia skórę oraz poprawia jej elastyczność.
Źródła: Overnight Repair Serum

Produkty które mogą Cię zainteresować