Jak przebiega proces starzenia się skóry?

Najważniejsze informacje

  • Wraz z wiekiem skóra doświadcza spowolnienia naturalnych procesów, wpływających na jędrność, rozświetlenie i nawilżenie.
  • Widoczne oznaki starzenia się skóry, tj.: drobne linie i zmarszczki, nierównomierny koloryt, pojawiają się w wyniku naturalnych mechanizmów obronnych naszej skóry oraz spowolnionego obrotu komórkowego.

Drobne linie i zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory, matowość, plamy starcze czy też nierównomierna struktura to oznaki starzenia się skóry.

Dynamic Skin Retinol Serum to wysoce skoncentrowane, szybko działające serum z multi-retinoidami, wykorzystujące booster retinolu, aby widocznie wzmocnić oraz poprawić wygląd i kondycję skóry.

Serum z retinoidami skutecznie:

  • Zmniejsza widoczne zmarszczki.
  • Restrukturyzuje skórę.
  • Minimalizuje widoczność porów.
  • Wyrównuje koloryt skóry.

To doskonały moment, aby nieco bliżej przyjrzeć się, jak wygląda proces starzenia się skóry:

Po 20 roku życia

Już po 20 roku życia następuje zmniejszenie biologicznej aktywności komórek. Dodatkowo czynniki środowiskowe i nieustanna ekspozycja na promieniowanie UV są konsekwencją zmian strukturalnych zachodzących w skórze. Mechanizmy obronne komórek zaczynają się osłabiać w obliczu działania wolnych rodników, a naturalna zdolność do walki z uszkodzeniami skóry maleje. Tempo odnowy i obrotu komórkowego w naturalny sposób spada, co może skutkować matową i pozbawioną blasku skórą.

Po 30 roku życia

Po 30 roku życia zmniejsza się ilość włókien kolagenowych i elastynowych, co skutkuje stopniową utratą jędrności i sprężystości skóry. Z kolei zmniejszenie zdolności regeneracyjnych komórek, powoduje wiotkość oraz matowość. Niektóre komórki mogą stać się nieaktywne lub przekształcić się w komórki "zombie", które wydzielają toksyny zapalne, przyspieszając proces starzenia się skóry.

Po 40 roku życia

Objawy starzenia się skóry nasilają się wraz z wiekiem. Po 40 roku życia skóra staje się cieńsza, a osłabiona bariera lipidowa może powodować jej odwodnienie. Dodatkowo w wyniku zmian hormonalnych, mogą pojawić się różne problemy skórne - w tym nierównomierny koloryt lub trądzik dorosłych.

Po 50 roku życia

Po 50 roku życia zmniejsza się płaszcz hydrolipidowy, co prowadzi do mniej efektywnego zatrzymywania wilgoci w skórze oraz uwrażliwienia i odwodnienia. Przewlekły stres oraz stany zapalne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizmu opóźniają procesy regeneracji, prowadząc do powstania zmarszczek, rozszerzonych porów, nierównomiernego kolorytu i struktury skóry.

Odkryj sekret zdrowo wyglądającej skóry w każdym wieku

Nieustannie zmieniający się klimat, intensywny tryb życia i wiele innych czynników mogą negatywnie wpływać na stan zdrowia skóry, dlatego, aby zachować jej zdrowy wygląd konieczne jest dostosowanie schematu pielęgnacji skóry do stylu życia i środowiska, w jakim funkcjonujemy. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany na swojej skórze, niezłowcznie odwiedź Profesjonalnego Terapeutę Skóry Dermalogica w swojej okolicy i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji oraz analizy skóry FaceMapping. Kliknij tutaj i wyszukaj partnerski gabinet Dermalogica,

Produkty które mogą Cię zainteresować