8 wskazówek by pozbyć się zaczerwienienia skóry

Wszyscy znamy uczucie ekscytacji. Nasze źrenice się rozszerzają, puls przyspiesza, a dłonie się pocą. Ale dla niektórych z nas, oznacza to również pojawienie się zaczerwienienia i uczucią gorąca na twarzy, co jest uciążliwe i nie do końca przyjemne. Dlaczego tak się dzieje? Czy jest to objaw czegoś poważniejszego? Czy jest jakiś sposób, żeby się pozbyć zaczerwienienia?


 • 1. Wyrzuć mydło!
  Do mycia skóry twarzy wybierz łagodzący, kremowy, niezawierający mydła produkt oczyszczający, taki jak na przykład UltraCalming Cleanser, który nie będzie działał podrażniająco na skórę.


 • 2. Zrezygnuj z kąpieli.
  Szczególnie uwrażliwiona skóra może być zbyt wrażliwa na wodę, szczególnie gorącą. Unikaj długich prysznicy i kąpieli oraz zapytaj swojego profesjonalnego terapeutę skóry o formuły produktów oczyszczających, które można stosować bez użycia wody, usuwając je chłodnym, wilgotnym wacikiem.


 • 3. Stosuj kremy z fizycznymi filtrami przeciwsłonecznymi                                                                

  Codzienna ekspozycja słoneczna, jak również chemiczne filtry przeciwsłoneczne mogą podrażniać skórę. Stosuj filtry fizyczne, takie jak dwutlenek tytanu czy tlenek cynku z SPF15 lub wyższym. Dobrze gdyby zawierały również składniki łagodzące, takie jak zielona herbata czy lukrecja. Wypróbuj Invisible Physical Defenset SPF30.


 • 4. Wystrzegaj się substancji drażniących.
  Stosowanie lub łączenie zbyt wielu produktów zawierających znane substancje drażniące, takie jak sztuczne środki zapachowe, sztuczne barwniki czy lanolina, mogą zwiększać uwrażliwienie skóry, powodować rumień napadowy i podrażnienie skóry. Unikaj również stosowania podrażniających peelingów mechanicznych czy naturalnych gąbek. Wypróbuj delikatną myjkę do twarzy The Sponge Cloth.


 • 5. Unikaj ciepła.
  Unikaj potraw zwiększających przepływ krwi, takich jak alkohol, kofeina, ostre przyprawy, sztuczne słodziki, czerwone wino, pomidory czy nabiał. Mogą ono powodować nawrotowe zaczerwienienie skóry.


 • 6. Bądź eko!
  Stosowanie produktów nawilżających zawierających zielony, naturalny pigment (nie sztuczne barwniki), samodzielnie lub pod makijaż może pomóc przeciwdziałać zaczerwienieniu. Wypróbuj SkinPerfect Primer SPF30.


 • 7. Rzuć palenie.                                                                                                    

  Palenie jest trochę jak duszenie skóry od wewnątrz; hamuje zdolność organizmu do dostarczania tlenu i składników odżywczych do skóry przez zwężone naczynia krwionośne. To może powodować zwiększoną podatność na uwrażliwienie.

 • Dermalogica

  8. Zrelaksuj się!
  Techniki takie, jak głębokie oddychanie lub śmiech mogą pomóc zmniejszać zaczerwienienie, szczególnie gdy jest wywoływane przez reakcje układu nerwowego, takie jak zakłopotanie. Pamiętaj, że czerwienienie się to nic wstydliwego. Dla wielu, to symbol młodości, zdrowia i witalności dlatego ludzie próbowali imitować rumieńce makijażem, owocami, a nawet burakami!

  Informacje zawarte w artykule nie mają na celu zastąpienia porad medycznych. Właściwa diagnoza wrażliwej i uwrażliwionej skóry jest kluczowa dla dobrania odpowiedniej pielęgnacji. Skonsultuj się z profesjonalnym terapeutą skóry lub dermatologiem by określić źródło wrażliwości Twojej skóry.

Produkty które mogą Cię zainteresować