Fizyczne i chemiczne złuszczanie. Czy wiesz czym się różnią?

grafika-glowna-breakout-clearing-liquid-

Fizyczne i chemiczne złuszczanie. Czy wiesz, czym się różnią?

Dlaczego złuszczanie jest tak ważne dla skóry ze skłonnością do wyprysków?

Czy kiedykolwiek zmagałaś/eś się z aktywnymi zmianami zapalnymi i skórą pozbawioną blasku? Zastanawiasz się jak skutecznie zadbać o zdrowie skóry? Chcesz przyspieszyć obrót komórkowy, aby uzyskać, czystą, pełną blasku i gładką skórę? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Zostań z nami, ponieważ będziemy rozwiewać wątpliwości, a także obalać fakty i mity - o złuszczaniu naskórka - dowiesz się, jakie peelingi są dla Ciebie, a także, dlaczego regularne złuszczanie stanowi klucz do utrzymania promiennej i zdrowo wyglądającej skóry.

 

Fizyczne złuszczanie naskórka

Stosowanie agresywnych peelingów, aby usunąć zmiany trądzikowe z powierzchni skóry, zdarzało się każdemu. Jednak, większość takich peelingów jest szkodliwa dla zdrowia skóry i potęguje istniejące stany zapalne, powodując mikrouszkodzenia. Zbyt mocne złuszczanie naskórka powoduje stany zapalne, co więcej zwiększa ich ilość. Niestety nie są to dobre informacje, które chcielibyśmy usłyszeć. Jeśli masz problemy z wypryskami, unikaj wszelkiego rodzaju fizycznej eksfoliacji na skórze.

Fizyczne złuszczanie naskórka, a co za tym idzie stosowanie fizycznych środków złuszczających staje się coraz mniej popularną metodą w dzisiejszych czasach, nie oznacza to jednak,
że wszystkie są złe. Ich zadaniem jest usuwanie martwego naskórka. Pamiętasz, co mówiliśmy o nadmiernej ingerencji? Mniej znaczy więcej (zwłaszcza w przypadku skóry skłonnej do wyprysków). Jeśli jesteś zwolennikiem fizycznego złuszczania naskórka, pamiętaj, aby sprawdzić, czy Twój peeling nie zawiera żadnych łupinek z orzechów lub niepolerowanych drobinek i przede wszystkim, czy są one biodegradowalne. Może zdarzyć się, że drobinki będą z mikroplastiku i trafią do oceanów, a przecież wszyscy mamy na uwadze dobro naszej planety!

Pozytywną wiadomością jest to, że wciąż istnieją fizyczne środki złuszczające, które nie zawierają żadnych agresywnych składników. Świetnie sprawdzi się Daily Microfoliant  Dermalogica, który jest wystarczająco delikatny, aby włączyć go do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Zawarty w produkcie drobny puder ryżowy zapewnia fizyczną eksfoliację, wspomagając usuwanie zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka. Dodatkowo, możesz być pewna, że stosując Daily Microfoliant, nie szkodzisz naszej planecie.

 

Chemiczne złuszczanie naskórka

Wszyscy znamy składniki chemiczne, takie jak: kwas salicylowy i nadtlenek benzoilu. Stanowią one największy koszmar dla występujących stanów zapalnych! Mogą być również stosowane w walce z przebarwieniami pozapalnymi. Chemiczne złuszczanie naskórka, czyli stosowanie chemicznych środków złuszczających, dzięki swojej płynnej formule, przenosi wspominane wyżej składniki na zupełnie nowy poziom! Można je szybko i łatwo aplikować na całej twarzy, a nie tylko na obszarach, gdzie występują wypryski.

Być może słyszałaś/eś już o składnikach AHA i BHA. Jesteśmy ich prawdziwymi fanami, są dostępne w większości chemicznych środków złuszczających. Alfa-hydrokwasy (AHA) są pozyskiwane m.in.z trzciny cukrowej i pomagają delikatnie złuszczać martwe komórki naskórka, dodatkowo wspomaga produkcję kolagenu. Do rodziny AHA zalicza się również kwas mlekowy, który pomaga niwelować uszkodzenia spowodowane działaniem promieni słonecznych oraz kwas glikolowy, który zwalcza stany zapalne, w momencie, kiedy zaczynają się one pojawiać. Beta-hydrokwasy (BHA) zawierają zwykle kwas salicylowy, który pomaga oczyścić zaczopowane ujścia mieszków włosowych, stymulując naturalne złuszczanie naskórka. Połączenie alfa-hydrokwasów (AHA) i beta-hydrokwasów (BHA) niesie mnóstwo korzyści dla zdrowia skóry, co może być wyzwaniem dla tradycyjnych fizycznych peelingów.

Nie jesteśmy całkowitymi przeciwnikami fizycznego złuszczania naskórka. Jednak, chemiczne środki eksfoliujące mają zdecydowanie więcej do zaoferowania. Brak nadmiernej ingerencji substancji złuszczających, jest zielonym światłem dla osób, które zmagają się z wypryskami.

Rozumiemy, że termin "chemiczny" może wydawać się nieco przerażający, ale kiedy używasz odpowiedniego produktu, chemiczne złuszczanie naskórka jest w rzeczywistości mniej szkodliwe dla Twojej skóry niż fizyczne. W przeciwieństwie do peelingów fizycznych, chemiczne środki złuszczające mogą przynieść wiele korzyści, zapewniając oczyszczenie, rozjaśnienie i odnowienie skóry.

 

O czym należy pamiętać stosując fizyczne i chemiczne złuszczanie naskórka?

  1. Peelingi fizyczne nie zawsze są odpowiednie dla skóry wrażliwej lub trądzikowej.

  2. Peelingi fizyczne wykorzystują substancje złuszczające do usuwania martwych komórek, co może zwiększyć wrażliwość lub naruszać istniejące stany zapalne powodując przeniesienie bakterii na inne obszary

  3. Łupiny z orzechów lub niepolerowane drobinki mogą powodować mikrouszkodzenia, więc upewnij się, że Twój peeling fizyczny ich nie zawiera!

  4. Stosowanie agresywnych peelingów może prowadzić do powstawania stanów zapalnych.

  5. Dla aktywnych stanów zapalnych najlepszym rozwiązaniem są peelingi chemiczne. Brak nadmiernej ingerencji = mniejszy stan zapalny!

  6. Chemiczne złuszczanie naskórka wyrównuje koloryt skóry, doskonale ją rozjaśniają, a nawet zmniejsza plamy posłoneczne.

  7. Niektóre chemiczne środki złuszczające mogą być stosowane codziennie, a inne raz lub dwa razy w tygodniu. Zawsze należy sprawdzić informacje dotyczące preferowanego sposobu i częstotliwości aplikacji produktów. Wyższy procent kwasów może oznaczać, że zaleca się mniej regularne stosowanie.

  8. Łagodne chemiczne środki złuszczające pozostawia się zwykle na skórze, natomiast silniejsze formuły kwasowe wymagają zmycia po kilku minutach.

 

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, jaki rodzaj peelingu jest odpowiedni dla Twojej skóry, koniecznie przeczytaj artykuł do końca! Clear Start ma teraz w swojej ofercie produkt złuszczający, który zawiera skuteczne połączenie alfa-hydrokwasów (10% AHA) oraz beta-hydrokwasów (2% BHA), dzięki czemu skutecznie zwalcza zmiany trądzukowe, doskonale rozjaśnia i odnawia skórę.

Breakout Clearing Liquid Peel zawiera kwas salicylowy, który pomaga oczyścić zaczopowane ujścia mieszków włosowych i minimalizuje powstawanie wyprysków, natomiast kwas mlekowy wpływa na odnowienie i wygładzenie skóry. Kwas migdałowy zapewnia rozjaśnienie i jednocześnie minimalizuje przebarwienia, kwas azelainowy pomaga odblokować „pory” i wyrównuje koloryt skóry.

Ten płynny peeling zwalczający aktywne stany zapalne jest łatwy w użyciu, wystarczy nanieść go na czyste dłonie i nałożyć na twarz. Może pojawić się uczucie lekkiego mrowienia, po 7-10 minutach zmyć chłodną wodą. Najlepiej stosować podczas wieczornej pielęgnacji. Stosowanie kwasów może spowodować, że Twoja skóra będzie bardziej wrażliwa na słońce, dlatego warto pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem SPF.

Zobacz jak szybko można odnowić skórę z Breakout Clearing Liquid Peel!

  Breakout Clearing Liquid PeelProdukty które mogą Cię zainteresować