Problemy skórne a genetyka

Chcesz wiedzieć, jakie masz pochodzenie? Nie szukaj dalej niż sięga Twój wzrok! Twoja genetyka jest odpowiedzialna za kolor włosów, rozmiar oczu ... nawet problemy ze skórą, z którymi się zmagasz.

Zmiany trądzikowe: genetyka i hormony decydują o tym czy masz problem ze zmianami trądzikowymi czy też nie. Twoi rodzice i rodzeństwo mogli mieć problem z trądzikiem w przeszłości i mogą zwiastować, jak intensywnie ten problem będzie przebiegał u Ciebie.

Sucha skóra: Zapytaj swoich rodziców, dziadków, nawet swoje ciotki czy wujków: czy kiedykolwiek mieli problem suchej skóry? Twoja skłonność do przesuszenia może być dziedziczna.

Tłusta skóra: Osoby pochodzenia śródziemnomorskiego, o bardziej oliwkowej skórze i ciemniejszym kolorze włosów, mogą być predysponowane do nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Szkoci i Skandynawowie mają mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nadmiernej produkcji sebum.

Skóra wrażliwa: Osoby z jasnym odcieniem skóry mogą mieć mniejszy problem z tłustą skórą, ale wykazywać większą skłonność do wrażliwości i zaczerwienienia. Niektórzy nawet nazywają trądzik różowaty „przekleństwem Celtów,” nawiązując do osób pochodzenia północno-zachodniego.

Tak, nasze DNA definiuje nas w całości, ale dopełnieniem jest nasz styl życia. Problem ze zmianami trądzikowymi? Rano i wieczorem oczyszczaj / tonizuj / nawilżaj swoją skórę produktami z takimi składnikami, jak kwas salicylowy, które mogą pomóc w redukcji bakterii powodujących powstawanie zmian. Masz problem z suchą skórą? Spróbuj zwiększyć spożycie wody, stosuj odpowiednie produkty oczyszczające niezawierające mydła i unikaj stosowania gorących pryszniców. Redukuj efekt świecenia się skóry, stosując skuteczne kremy nawilżające, np.: Clearing Defense SPF30 z linii Clear Start. Pamiętaj, że wrażliwość zawsze można kontrolować, dzięki stosowaniu roślinnych składników aktywnych.  

Produkty które mogą Cię zainteresować