Chemiczne złuszczanie naskórka a skóra skłonna do wyprysków. Dowiedz się, jak prawidłowo wykonać peeling w domu!

Breakout Clearing Liquid Peel

Jeśli zmagasz się z aktywnymi wypryskami na twarzy, chemiczne złuszczanie naskórka może przynieść wiele korzyści dla zdrowia Twojej skóry - zapewnia bowiem odnowę, rozświetlenie i wyrównanie tekstury skóry.

Dlaczego mamy problemy z wypryskami na twarzy?

Istnieje kilka czynników, które prowadzą do powstawania wyprysków na twarzy tj.: stres, zmiany hormonalne, genetyka czy też nagromadzanie zrogowaciałego naskórka będące idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii. To właśnie wtedy dostrzegamy nierównomierną teksturę skóry, zaskórniki czy pojawiające się stany zapalne. Istnieje mnóstwo bakterii, które żyją w całym naszym ciele, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zazwyczaj, bakterie te funkcjonują w harmonii ze sobą, ale kiedy martwe komórki skóry oraz sebum gromadzą się w nadmiernych ilościach, może to prowadzić do zaburzenia równowagi pomiędzy poszczególnymi bakteriami, co powoduje podrażnienia skóry – tutaj z pomocą przyjdą nasze produkty na wrażliwość i zaczerwienie. To z kolei sprawia, że układ odpornościowy naszego organizmu wkracza do akcji i zwalcza dodatkowe bakterie, co prowadzi do opuchniętych, wypełnionych treścią ropną, bolesnych wyprysków na twarzy.

Wypryski na twarzy bywają bardzo uciążliwe i zdarza się, że towarzyszą niektórym z nas przez większość życia, co może wpływać nie tylko na naszą skórę, ale i ogólne samopoczucie. Warto wiedzieć, jak prawidłowo oczyszczać skórę, dlatego dziś zgłębimy temat powstawania wyprysków na twarzy oraz istotności chemicznego złuszczania w ich zapobieganiu, stanowiącego klucz do utrzymania promiennej i zdrowo wyglądającej skóry.

Złuszczanie fizyczne polega na mechanicznym usuwaniu martwych komórek, mocno ścierające peelingi i agresywne złuszczanie naskórka są szkodliwe dla zdrowia skór - potęgują istniejące stany zapalne i powodują mikrouszkodzenia.

Złuszczanie chemiczne wykorzystuje składniki, takie jak: kwasy zapewniające delikatnie złuszczenie martwych komórek naskórka. Chemiczne środki złuszczające przynoszą wiele korzyści dla zdrowia skóry, doskonale usuwają zanieczyszczenia z jej powierzchni, zapewniając odnowienie. Najczęściej stosowane składniki złuszczające można podzielić na alfa-hydroksykwasy (AHA) i beta-hydroksykwasy (BHA).

 

Na jakie składniki warto zwrócić uwagę, aby czerpać maksymalne korzyści ze złuszczania naskórka?

Alfa-hydroksykwasy (AHA) działają na warstwę rogową naskórka, zapewniają delikatne złuszczenie martwych komórek, co wpływa na poprawę wyglądu skóry i dodatkowo zapobiega powstawaniu przebarwień pozapalnych, odsłaniając nawilżoną, rozjaśnioną oraz wyrównaną teksturę skóry.

Kwas mlekowy - to delikaty składnik złuszczający, który nie podrażnia skóry. Skutecznie odblokowuje pory, umożliwiając ich oczyszczenie. Zapewnia nawilżenie, odsłaniając gładszą, odnowioną i rozświetloną skórę.

Kwas azelainowy - stymuluje odnowę komórkową, wykazuje właściwości bakteriobójcze, zwalczając bakterie tlenowe oraz beztlenowe, które znajdują się na powierzchni skóry i wpływają na rozwój stanów zapalnych, dodatkowo zapobiega powstawaniu przebarwień pozapalnych.

Kwas migdałowy - delikatny i przede wszystkim bezpieczny kwas, który świetnie radzi sobie z usuwaniem martwego naskórka. Łagodzi stany zapalne, rozjaśnia przebarwienia pozapalne i pobudza produkcję kwasu hialuronowego, dzięki czemu zwiększa nawilżenie skóry.

Beta-hydroksykwasy (BHA) - skuteczny składnik w walce z trądzikiem. Ze względu na swoją budowę beta-hydroksykwasy, rozpuszczają się tylko w tłuszczach, przenikają przez warstwę rogową skóry, normalizując pracę gruczołów łojowych.Dodatkowo wykazują właściwości łagodzące, działają przeciwzapalnie i wzmacniają barierę ochronną skóry.

Złuszczanie naskórka w domowym zaciszu może być przyjemniejsze niż kiedykolwiek!

W jakich produktach znajdują się powyższe składniki? Czy decydując się na zakup peelingu złuszczającego i wykonując złuszczanie naskórka domowymi sposobami, istotne będzie posiadanie recepty wystawionej przez lekarza?

Wiele produktów złuszczających naskórek jest dostępnych na receptę, jednak istnieją bezpieczne peelingi, niepowodujące podrażnień i jednocześnie zapewniające najlepsze rezultaty pielęgnacyjne, które są dostępne bez recepty do stosowania w domu.

 

Breakout Clearing Liquid Peel

Produkt złuszczający który zawiera alfa-hydrokwasy (10% AHA) oraz beta-hydrokwasy (2% BHA), skuteczne zwalcza wypryski na twarzy, doskonale rozjaśnia i odnawia skórę, a jego formuła łączy wszystkie kwasy, o których wspominaliśmy wyżej. W trakcie testów klinicznych, okazało się, że w ciągu 1 tygodnia 95% uczestników zauważyło, że ich skóra stała się czystsza oraz odnowiona.

Pamiętaj, że składniki złuszczające najlepiej stosować podczas wieczornej pielęgnacji, aby uniknąć podrażnień spowodowanych przez promienie słoneczne, niemniej istotne jest stopniowe wprowadzanie zmian w swojej rutynie pielęgnacyjnej, dlatego na początku stosuj nasz nowy peeling Breakout Clearing Liquid Peel raz w tygodniu, a kiedy Twoja skóra nabierze tolerancji, będzie można z niego korzystać częściej.

Występowanie wyprysków na twarzy jest najczęściej spowodowane nieregularnym złuszczaniem naskórka. Chemiczne środki złuszczające można szybko i łatwo aplikować na całej twarzy, a nie tylko na obszarach, gdzie występują wypryski, dodatkowo nie rozsiewają infekcji na inne obszary. Dobieraj produkty do potrzeb Twojej skóry i nie przesadzaj z ich nadmierną ilością - tylko systematyczna i spersonalizowana pielęgnacja jest kluczem do osiągnięcia zdrowej skóry.

 

Produkty które mogą Cię zainteresować