Czysta skóra jest cechą dziedziczną

Chcesz wiedzieć, skąd pochodzisz? Nie szukaj dalej niż sięga Twój wzrok! Twoja genetyka jest odpowiedzialna za kolor włosów, rozmiar oczu ... nawet problemy ze skórą, z którymi walczysz.

Zmiany trądzikowe: genetyka i hormony decydują o tym czy masz problem ze zmianami trądzikowymi czy też nie. Twoi rodzice i rodzeństwo mogli mieć problem z krostami w przeszłości i mogą zwiastować, jak intensywnie ten problem będzie przebiegał u Ciebie.

Sucha skóra: Zapytaj swoich rodziców, dziadków, nawet swoje ciotki czy wujków: czy kiedykolwiek mieli problem suchej skóry? Twoja skłonność do suchej skóry może być dziedziczna.

Tłusta skóra: Osoby pochodzenia śródziemnomorskiego, o bardziej oliwkowej skórze i ciemniejszym kolorze włosów, mogą być predysponowane do nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Szkoci i Skandynawowie mają mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nadmiernej produkcji sebum.

Skóra wrażliwa: Osoby z jasną skórą mogą mieć mniejszy problem z tłustą skórą, ale mają większą skłonność do wrażliwości i zaczerwienienia. Niektórzy nawet nazywają trądzik różowaty „przekleństwem Celtów,” nawiązując do osób pochodzenia północno-zachodniego.

Tak, nasze DNA definiuje nas w całości. Ale część określenia "ty" pochodzi z wyboru stylu życia. Problem ze zmianami trądzikowymi? Rano i wieczorem oczyszczaj / tonizuj / nawilżaj swoją skórę produktami z takimi składnikami, jak kwas salicylowy, które mogą pomóc w redukcji bakterii powodujących powstawanie krost. Masz problem z suchą skórą? Spróbuj zwiększyć spożycie wody, przejdź na produkt oczyszczający niezawierający mydła i unikaj stosowania gorących prysznicy. Ogranicz świecenie się skóry stosując produkt nawilżający, taki jak na przykład Matte Moisturizer. Wrażliwość można kontrolować dzięki stosowaniu łagodzących, chłodzących składników aktywnych.  

Produkty które mogą Cię zainteresować