Chcesz wiedzieć, skąd pochodzisz? Nie szukaj dalej niż sięga Twój wzrok! Twoja genetyka jest odpowiedzialna za kolor włosów, rozmiar oczu ... nawet problemy ze skórą, z którymi walczysz.

Zmiany trądzikowe: genetyka i hormony decydują o tym czy masz problem ze zmianami trądzikowymi czy też nie. Twoi rodzice i rodzeństwo mogli mieć problem z krostami w przeszłości i mogą zwiastować, jak intensywnie ten problem będzie przebiegał u Ciebie.

Sucha skóra: Zapytaj swoich rodziców, dziadków, nawet swoje ciotki czy wujków: czy kiedykolwiek mieli problem suchej skóry? Twoja skłonność do suchej skóry może być dziedziczna.

Tłusta skóra: Osoby pochodzenia śródziemnomorskiego, o bardziej oliwkowej skórze i ciemniejszym kolorze włosów, mogą być predysponowane do nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Szkoci i Skandynawowie mają mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nadmiernej produkcji sebum.

Skóra wrażliwa: Osoby z jasną skórą mogą mieć mniejszy problem z tłustą skórą, ale mają większą skłonność do wrażliwości i zaczerwienienia. Niektórzy nawet nazywają trądzik różowaty „przekleństwem Celtów,” nawiązując do osób pochodzenia północno-zachodniego.

Tak, nasze DNA definiuje nas w całości. Ale część określenia "ty" pochodzi z wyboru stylu życia. Problem ze zmianami trądzikowymi? Rano i wieczorem oczyszczaj / tonizuj / nawilżaj swoją skórę produktami z takimi składnikami, jak kwas salicylowy, które mogą pomóc w redukcji bakterii powodujących powstawanie krost. Masz problem z suchą skórą? Spróbuj zwiększyć spożycie wody, przejdź na produkt oczyszczający niezawierający mydła i unikaj stosowania gorących prysznicy. Ogranicz świecenie się skóry stosując produkt nawilżający, taki jak na przykład Matte Moisturizer. Wrażliwość można kontrolować dzięki stosowaniu łagodzących, chłodzących składników aktywnych.