Wszystko co powinniście wiedzieć o witaminie C!

Prawdopodobnie wiesz, że witamina C jest ważna dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Ale czy wiesz, że to także potęga w pielęgnacji skóry? Miejscowo stosowana witamina C na skórę jest jednym z najsilniejszych dostępnych przeciwutleniaczy i spełnia wszelkie oczekiwania, skutecznie zwalczając główne przyczyny przedwczesnego starzenia się, zapewniając jaśniejszą i jędrniejszą skórę.

Oto zestawienie tego, co dzienna dawka witaminy C może zrobić dla Twojej skóry!

ikona rozjaśnienie skóry

Rozjaśnia

Z biegiem czasu czynniki wewnętrzne (naturalne) i zewnętrzne (środowiskowe) powodują zmiany strukturalne w skórze, prowadzące do nierównomiernej pigmentacji. Od „plam starczych” wywołanych promieniowaniem UV po przebarwienia pozapalne i ciemne plamy. Witamina C na skórę zatrzymuje reakcje biochemiczne, które powodują nierówną pigmentację, aby skutecznie rozjaśnić skórę.

 

ikona ujędrnienie skóry

Ujędrnia

Inną ważną zaletą witaminy C jest to, że odnawia powierzchnię skóry. Zwiększa produkcję substancji, które utrzymują jędrność, pomagając zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek.


 

ikona ochrona skóry

Chroni

Za ochronę odpowiadają właściwości przeciwutleniające witaminy C. Witamina C pomaga przeciwdziałać skutkom stresu oksydacyjnego i wolnych rodników neutralizując szkodliwe cząsteczki. Ale – oto naprawdę ekscytująca część – najnowsze badania pokazują również, że witamina C wzmacnia także naturalny system obronny skóry, pomagając jej chronić się przed stresem oksydacyjnym.

 

Witamina C wzmacnia naturalny system obronny skóry!

Istnieje jedna ważna zasada dotycząca zewnętrznego stosowania witaminy C na skórę. Aby uzyskać efekt rozjaśnienia, ujędrnienia i wzmocnienia ochrony, witamina musi wniknąć do skóry. Wiele formuł zawiera niestabilne składniki, które tracą swoje właściwości jeszcze przed kontaktem ze skórą. Aby mieć pewność, że uzyskasz efekty, które zapewnia serum z witaminą C i krem nawilżający z witaminą C, wybieraj te zawierające stabilne składniki, które dotrą tam, gdzie skóra potrzebuje tego najbardziej. Nasz wybór? Ultra-stabilne, wysoce biodostępne BioLumin-C Serum, czyli serum z witaminą C i BioLumin-C Gel Moisturizer!

Produkty które mogą Cię zainteresować