Top 3 korzyści witaminy C dla skóry

korzyści z witaminy c dla skóry

Warte podkreślenia

Witamina C jest jednym z najsilniejszych dostępnych przeciwutleniaczy

Jednak wiele produktów zawiera niestabilne formy witaminy C, które nie są skuteczne

Produkty BioLumin-C wykorzystują ultra stabilne składniki dla maksymalnych korzyści dla skóry


Prawdopodobnie wiesz, że witamina C jest ważna dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Ale czy wiesz, że to także potęga w pielęgnacji skóry? Miejscowa witamina C jest jednym z najsilniejszych dostępnych przeciwutleniaczy i spełnia wiele potrzeb skóry, skutecznie zwalczając główne przyczyny przedwczesnego starzenia się, zapewniając rozjaśnienie i poprawę jędrności.

Oto zestawienie tego, co dzienna dawka witaminy C może zrobić dla Twojej skóry!

rozjaśnienie

Z biegiem czasu czynniki wewnętrzne (naturalne) i zewnętrzne (środowiskowe) powodują zmiany strukturalne w skórze, prowadzące do nierównomiernej pigmentacji. Od „plam starczych” wywołanych promieniowaniem UV po przebarwienia pozapalne, żadne plamy nie pozostają obojętne witaminie C, która pomaga zatrzymać przyczyny nierównomiernej pigmentacji, skutecznie rozjaśniając skórę.

ujędrnienie

Inną ważną zaletą witaminy C jest to, że wygładza powierzchnię skóry. Będąc składnikiem kosmetyków, zwiększa produkcję substancji, które utrzymują jędrność skóry, pomagając zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek.

ochrona

To moment, w którym do gry wchodzą właściwości przeciwutleniające witaminy C. Witamina C pomaga przeciwdziałać skutkom stresu oksydacyjnego i wolnych rodników wytwarzanych pod wpływem promieniowania słonecznego, zanieczyszczeń i substancji chemicznych. Poprzez neutralizację szkodliwych cząsteczek, witamina C pomagają chronić skórę przed starzeniem. Ale – oto naprawdę ekscytująca część – najnowsze badania pokazują również, że witamina C faktycznie wzmacnia naturalny system obronny skóry, pomagając jej samej chronić się przed stresem oksydacyjnym.

Jest tylko jedno zastrzeżenie. Aby miejscowo stosowana witamina C rzeczywiście pomagała rozjaśnić, ujędrnić i chronić skórę, musi się do niej dostać, a wiele formuł zawiera niestabilne składniki i formy witaminy C, które tracą skuteczność, zanim jeszcze zostaną zaaplikowane na Twoją skórę. Najbardziej znane formy witaminy C to:

Kwas L-askorbinowy (L-ascorbic acid): innymi słowy - czysta witamina C. Ta forma wydaje się być najsilniejsza w działaniu.

Tetraizopalmitynian askorbylu (Tetrahexyldecyl ascorbate): Wnika głęboko i skutecznie w skórę.

Magnezofosforan askorbylu (Magnesium ascorbyl phosphate): Może zwiększać poziom nawilżenia w suchej skórze i zapobiegać utracie wody.

Sól sodowa fosforanu askorbylu (Sodium ascorbyl phosphate): Zwykle ma neutralne pH, dzięki czemu jest łagodna dla skóry wrażliwej.

Aby mieć pewność, że w pełni wykorzystasz swoje formuły z witaminą C, wybierz taką ze stabilnymi składnikami, które dotrą tam, gdzie skóra tego najbardziej potrzebuje. Nasze typy? Superstabilne, wysoce biodostępne BioLumin-C Eye Serum, BioLumin-C Serum i BioLumin-C Gel Moisturizer! Każdy produkt BioLumin-C zawiera nasz ekskluzywny, ultrastabilny kompleks witaminy C, składający się z dwóch cząsteczek witaminy C nowej generacji, który zapewnia zwiększoną skuteczność w walce ze stresem oksydacyjnym. 

Kompleks tworzą:

Pektynian metylosilanolowy askorbylu(Ascorbyl Methylsilanol Pectinate) - prawdziwy przełom łączący kwas askorbinowy z krzemionką. Forma witaminy C, która jest zdecydowanie mniej wrażliwa na utlenianie i wykazuje wysoką stabilność.

Fosforan aminopropylowy kwasu askorbinowego(INCI: Aminopropyl Ascorbyl Phosphate) -to wysoce stabilna, bezkwasowa forma witaminy C nowej generacji, która pomaga ujędrnić i wzmocnić skórę.

Ten przeciwutleniający kompleks wzmocniliśmy za pomocą najnowszej biotechnologii, zwiększając moc witaminy C w walce z uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

Produkty które mogą Cię zainteresować