Zdrowy blask: Twój przewodnik krok po kroku do rozświetlonej skóry

BioLumin-C Gel Moisturizer

Dwa słowa, których nikt nie chce usłyszeć w odniesieniu do siebie: matowa skóra. Jeśli patrzysz na swoją twarz i masz wrażenie, że wygląda na bardziej zmęczoną niż zwykle, wciąż jest nadzieja! Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zapobiegać matowieniu i utracie blasku skóry.

krok 1: zwiększ ilość przyjmowanych płynów

Nawilżanie, nawilżanie, nawilżanie. To słowo, które nigdy nam się nie znudzi! Codzienne dostarczanie odpowiedniej ilości wody jest niezwykle ważne, aby przywrócić skórze witalność. Woda pomaga utrzymać nawilżenie skóry (wyobraź sobie!) i pomaga zachować jej elastyczność. Może również pomóc w zmniejszaniu oznak starzenia, takich jak: drobne linie i zmarszczki.

Krok 2: złuszczaj regularnie

Więc wszystko, co musisz zrobić, aby pozbyć się matowej skóry, to ją nawilżyć, prawda? Nie lubimy być posłańcami złych wiadomości, ale… to nie wystarczy! Aby dotrzeć do przyczyny matowości, sucha i łuszcząca się skóra musi być pielęgnowana nie tylko kremem nawilżającym. Podczas złuszczania usuwasz martwe komórki naskórka i pozwalasz tym nowszym, bardziej nawodnionym dotrzeć do powierzchni skóry, co przyczynia się do rozjaśnienia kolorytu. 

Istnieje wiele różnych sposobów na złuszczanie, zarówno z zastosowaniem eksfoliantów, jak i bez nich!

Możesz użyć złuszczającego preparatu oczyszczającego 2 w 1 - wypróbuj Skin Resurfacing Cleanser, złuszczający produkt oczyszczający o podwójnym działaniu, który pomaga restrukturyzować skórę za pomocą kwasu mlekowego - lub peelingu do twarzy Daily Microfoliant uwielbianego ze względu na formę pudru na bazie ryżu, który pomaga wygładzić skórę i wyrównać jej koloryt.

Jeśli chodzi o częstotliwość złuszczania, zalecamy stosowanie co najmniej raz w tygodniu — ale możesz spróbować nawet 2-3 razy, w zależności od typu skóry i rodzaju używanego eksfolianta. Na przykład: Daily Microfoliant i Daily Superfoliant są wystarczająco delikatne do codziennego stosowania. Zacznij powoli i buduj tolerancję skóry zwiększając częstotliwość, na jaką pozwala Twoja skóra.

krok 3: stosuj witaminę C

Korzyści płynące z witaminy C dla skóry są powszechnie znane, ale na wypadek, gdyby nie dotarły do Ciebie te informacje – nie możemy nie podkreślić, jak ważny jest ten składnik w rozjaśnianiu skóry. Ta wysoce aktywna substancja do pielęgnacji skóry jest jednym z najsilniejszych dostępnych antyoksydantów — pomaga zatrzymać przyczyny powstawania ciemnych plam i przebarwień, ujędrnia skórę, zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek oraz chroni przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

Poszliśmy o krok dalej dzięki naszemu ultra-stabilnemu kompleksowi witaminy C, składającemu się z dwóch form witaminy C, aby zapewnić zwiększoną siłę działania w walce ze stresem oksydacyjnym. Wzmocniliśmy ten kompleks przeciwutleniaczy za pomocą najnowszej biotechnologii, zwiększając moc witaminy C w walce z uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Włącz witaminę C do codziennej porannej pielęgnacji skóry stosując BioLumin-C Serum, skuteczne serum, które wzmacnia naturalny system obronny skóry, aby rozjaśniać, ujędrniać i znacznie zmniejszać widoczność drobnych linii i zmarszczek.

krok 4: nawilżaj codziennie

Kluczem do osiągnięcia jaśniejszej skóry jest połączenie złuszczania, niwelującego nierównomierny koloryt skóry, i nawilżania. Jednak wiele osób zmagających się z matową skórą skupia się wyłącznie na złuszczaniu i wyrównywaniu kolorytu – tracąc przy tym rozświetlające korzyści płynące z nawilżania. Nawadnianie skóry to ważny krok nie tylko w codziennej pielęgnacji, ale także w ogólnym rozjaśnieniu skóry. Rozwiązanie? Rozjaśniający żel nawilżający do codziennego stosowania, który pomaga zwalczać uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki dzięki witaminie C i zapewnia natychmiastowe rozświetlenie — dzięki czemu możesz zapewnić swojej skórze zdrowy blask. BioLumin-C Gel Moisturizer zawiera lekką, bogatą w witaminę C żelową formułę, która pomaga wzmocnić barierę ochronną skóry — i zapewnia natychmiastowe rezultaty w rozjaśnianiu skóry.

krok 5: stosuj ochronę przeciwsłoneczną codziennie

To powinien być kolejny, niezbędny krok w pielęgnacji każdego rodzaju skóry — kremu z ochroną przeciwsłoneczną należy używać każdego dnia! Czy wiesz, że ekspozycja skóry na UV bez ochrony potrafi w zaledwie 30 minut zniweczyć miesięczny wysiłek w walce z przebarwieniami? Włączenie produktu z SPF do codziennej pielęgnacji to ochrona matowej skóry na najbardziej podstawowym poziomie! Filtr przeciwsłoneczny pomaga zapobiegać powstawaniu nowych ciemnych plam na skutek działania szkodliwego światła UV. Ten prosty krok zapobiegawczy promuje więc utrzymanie jaśniejszej, bardziej świetlistej skóry. Wypróbuj Invisible Physical Defense SPF 30 zawierający niewidoczny, ultra-przezroczysty fizyczny filtr przeciwsłoneczny, który łatwo wtapia się w skórę i pomaga chronić ją przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki oraz łagodzi skórę.

Produkty które mogą Cię zainteresować