Przebarwienia na skórze – co je powoduje?

Przebarwienia na skórze - co je powoduje

Przebarwienia mają duży wpływ na nasz postrzegany wiek. W rzeczywistości jedno z badań wykazało, że nierównomierny koloryt skóry może sprawić, że osoba będzie wyglądać na 12 lat starszą! Zatem zadajmy sobie pytania. Jakie są przyczyny przebarwień na skórze?

Jak usunąć przebarwienia?

W zrozumieniu tego problemu pomoże nam nauka stojącą za przebarwieniami. Oficjalnym określeniem brązowych plam i innych form przebarwień skóry jest hiperpigmentacja. W przeciwieństwie do piegów, przebarwienia nie zanikają zimą i niestety, wraz z wiekiem, stają się bardziej widoczne.

Co powoduje przebarwienia na skórze?

Nieregularna produkcja melaniny (brązowy lub czerwonawy pigment w skórze). Niektóre czynniki wyzwalające – w szczególności niezabezpieczona ekspozycja na słońce – wywołują nieregularną produkcję barwnika, co prowadzi do jego kumulacji na powierzchni skóry. Inne przyczyny przebarwień na skórze to czynniki hormonalne (tabletki antykoncepcyjne i ciąża) oraz przebarwienia pozapalne (PIH) spowodowane przebytym urazem lub bliznami (pomyśl o zmianach trądzikowych lub głębokim uszkodzeniu skóry). Zarówno hiperpigmentacja hormonalna, jak i PIH są nasilane przez ekspozycję na słońce.

Wystarczy 30 minut przebywania bez ochrony na słońcu, by zniweczyć miesiąc walki z przebarwieniami.

Zastanawiasz się, jak usunąć przebarwienia? Oto, czas poznać przyczyny powstawania ciemnych plam – i podjąć odpowiednie działania, by je skutecznie niwelować.

Zasięgnij rady eksperta!

Zapytaj Terapeutę Skóry Dermalogica o bezpłatną analizę skóry i konsultację Face Mapping, aby poznać przyczyny Twoich plam. Znajomość indywidualnych czynników wyzwalających pozwoli dobrać najlepsze metody redukcji przebarwień. Mogą to być profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym, które pomogą szybciej pozbyć się przebarwień!

Stosuj krem z SPF każdego dnia!

Filtry przeciwsłoneczne pomagają zapobiegać przedostawaniu się melaniny na powierzchnię skóry, a także pozwalają kontrolować intensywność widocznych plam na skórze. Stosuj je codziennie, aby w pełni wykorzystać profesjonalne zabiegi, z których korzystasz. Spędzenie zaledwie 30 minut bez ochrony na słońcu może zniweczyć miesięczny wysiłek w walce z przebarwieniami!

Zapoznaj się ze składnikami zawartymi w produktach kosmetycznych!

Istnieje wiele składników, które mogą pomóc w walce z plamami na skórze, ale witamina C na przebarwienia wyróżnia się jako jeden z najsilniejszych. Jako jeden z najskuteczniejszych, dostępnych przeciwutleniaczy jest wysoce aktywna w zwalczaniu wolnych rodników. Nowe badania pokazują, że może również wzmacniać naturalny system obronny skóry, pomagając jej bronić się przed stresem oksydacyjnym. Dodatkowo skutecznie rozjaśnia skórę od wewnątrz i na zewnątrz. Pamiętaj tylko, aby wybrać formułę witaminy C na przebarwienia, która jest zarówno bardzo stabilna, jak i wysoce biodostępna.

Bądź cierpliwa!

Nie ma szybkiego rozwiązania na przebarwienia: może upłynąć co najmniej 30 dni pielęgnacji skóry (z filtrem przeciwsłonecznym), zanim zauważysz jakiekolwiek rezultaty. Ponadto niektóre plamy na skórze mogą wyglądać na ciemniejsze, zanim się rozjaśnią! Dzieje się tak, ponieważ w trakcie systematycznego złuszczania stopniowo unoszą się na powierzchnię skóry. Ważne, aby trzymać się zaleceń, a w końcu zobaczysz jaśniejszą, jędrniejszą oraz bardziej promienną skórę!

Produkty które mogą Cię zainteresować