Co powoduje nierównomierny koloryt skóry?

240_F_116077026_06N9bML96KH1WedsDLReZLcQ

Nierównomierny koloryt skóry, zwany hiperpigmentacją, to nieregularne ciemnienie skóry. Przyczyną jest nadprodukcja melaniny, barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry i włosów. Skutkuje to pojawieniem się plam przebarwieniowych, które są zazwyczaj postrzegane jako starzenie się skóry, która wygląda na starszą nawet o 12 lat.

Co powoduje nierównomierny koloryt skóry?

Ekspozycja słoneczna: Kiedy Twoja skóra regularnie jest wystawiana na promieniowanie UV, mogą pojawić się przebarwienia posłoneczne. Brązowe plamy i nierównomierny koloryt skóry powstają w wyniku nadmiernej produkcji melaniny, która chroni skórę przed niekorzystnym wpływem światła słonecznego.

Zanieczyszczenie środowiska: Cząstki i gazy z zanieczyszczenia powietrza związanego z ruchem drogowym, są w stanie przeniknąć przez skórę i doprowadzić do powstawania brązowych plam, szczególnie na twarzy.

Hormony: Melazma jest hiperpigmentacją związaną z wpływem hormonów i ich zwiększoną produkcją. Najczęściej jest doświadczana przez kobiety w ciąży (dlatego jej inna nazwa to „maska ciążowa”) lub przyjmujące doustne środki antykoncepcyjne, ale również może być reakcją na kosmetyki lub leki.

Przebarwienia pozapalne: To ciemnienie skóry spowodowane przez bliznowacenie, powstałe na skutek zmian trądzikowych czy urazów na skórze.

Jak ujednolicić koloryt skóry?

Nie musisz wydawać fortuny na zabiegi laserowe czy leki na receptę. Poniżej znajdziesz sposoby na bezpieczne, nieinwazyjne rozjaśnienie skóry w celu wyrównania jej kolorytu:

Stosuj codziennie krem z filtrem. Niezabezpieczona ekspozycja na słońce jest główną przyczyną powstawania przebarwień. Stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym lub kremu nawilżającego z szerokim spektrum SPF co najmniej 30 jest najprostszym sposobem, aby zapobiec powstawaniu nowych plam. Wskazówka: Szukaj produktów z Technologią oleosomów, która zwiększa ochronę SPF.

Eksfoliacja. Zwalczanie przebarwień zacznij od usunięcia martwych komórek naskórka z powierzchni skóry. To pozwoli na głębszą penetrację składników serum i produktów nawilżających. Wskazówka: Szukaj delikatnych, mikrozłuszczających produktów, które możesz stosować codziennie.

Zastosuj właściwe składniki aktywne. Szukaj produktów zawierających aktywny węgiel, które pomogą usunąć zanieczyszczenia środowiska ze skóry; oligopeptydy, niacynamid oraz glukonian cynku by pomóc kontrolować produkcję melaniny oraz retinolu by odnowić skórę.

Wykaż się cierpliwością. Nie ma szybkich rozwiązań na nierównomierny koloryt skóry. Zwykle zabiera to co najmniej 30 dni nim zauważysz pierwsze efekty kuracji. Jak pokazują statystyki, w 75 procentach przypadków rozjaśnianie skóry może zabrać do czterech miesięcy więc nie poddawaj się!

 Zacznij swoją walkę z brązowymi plamami pytając swojego terapeutę skóry o bezpłatną analizę skóry Face Mapping. Zdobędziesz dzięki temu informacje co jest przyczyną przebarwień w Twoim przypadku i uzyskasz plan pielęgnacji swojej skóry. Przeprowadzenie serii zabiegów profesjonalnych, takich jak peelingi, może pomóc przyspieszyć osiąganie rezultatów.

Produkty które mogą Cię zainteresować