Zabieg PRO Calm Dermalogica

korzyści z witaminy c dla skóry

UKOJENIE + WZMOCNIENIE SKÓRY WRAŻLIWEJ

Najnowszy ukierunkowany zabieg PRO Calm Dermalogica

Wspólną cechą skóry wrażliwej oraz uwrażliwionej jest uszkodzona bariera ochronna, która pomaga zatrzymywać wodę w naskórku oraz spełnia funkcje ochronne przed stresorami środowiskowymi, substancjami chemicznymi czy drobnoustrojami. Naruszona może prowadzić do zaczerwienienia, odwodnienia, suchości i dyskomfortu – najczęstszych objawów wrażliwości skóry. Po zadziałaniu czynnika wyzwalającego, podrażniony układ nerwowy aktywuje docelowe receptory w skórze. Uwalnia to neuropeptydy, które mogą zaostrzać dermatozy skórne, takie jak: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy trądzik różowaty.

Zabieg PRO Calm jest ukierunkowany na wszelkie problemy związane ze skórą wrażliwą i uwrażliwioną. Pomaga zredukować stan zapalny i widocznie wycisza skórę oraz poprawia jej ogólne nawilżenie. To idealna usługa, która ukoi i wzmocni wrażliwą skórę. Procedura zabiegowa składa się z trzech aktywnych faz.

Faza 1 to łagodzenie i wyciszenie dzięki delikatnemu oczyszczaniu i stymulacji nerwu błędnego, która pomaga zminimalizować stres i rozpocząć zabieg w bardziej spokojnym i medytacyjnym stanie, zwłaszcza jeśli klienci doświadczają neurogennego stanu zapalnego.

Faza 2 została zaprojektowana, aby wzmocnić barierę ochronną skóry i przywrócić nawilżenie oraz zmniejszyć zaczerwienienia dzięki UltraCalming Serum Concentrate, profesjonalnym maskom i urządzeniom zwiększającym penetrację składników aktywnych.

Faza 3 polega na wspieraniu i ochronie skóry poprzez warstwową aplikację kluczowych produktów na wykończenie o właściwościach nawilżających, przeciwzapalnych i fotoprotekcyjnych, aby pomóc zachować integralność skóry, pozostawiając ją pełną zdrowego blasku z widocznie zredukowanym podrażnieniem, zaczerwienieniem i dyskomfortem.

Wszystkie te 3 fazy można spersonalizować na podstawie oceny poziomu obecnego stanu zapalnego skóry.

Dzięki 30- lub 60-minutowemu zabiegowi PRO Calm każdy Profesjonalny Terapeuta Skóry może zaprojektować skuteczne plany terapii gabinetowej, dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Zabieg może mieć charakter samodzielnej usługi lub być wykonywany w serii co najmniej 3 zabiegów co 12-14 dni. W celu uzyskania maksymalnych rezultatów, doskonałym uzupełnieniem terapii jest stosowanie produktów z linii UltraCalming Dermalogica w codziennym schemacie pielęgnacji domowej.

Chcesz ułożyć plan zabiegowy ukierunkowany na potrzeby Twojej skóry? Odwiedź Profesjonalnego Terapeutę Skóry w Twojej okolicy i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji oraz analizy skóry FaceMapping. Kliknij tutaj i wyszukaj partnerski gabinet Dermalogica!

 

Produkty które mogą Cię zainteresować