Jak prawidłowo złuszczać skórę?

Fakt: istnieje właściwy sposób na złuszczanie. Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Warte podkreślenia

  • Włączenie regularnego złuszczania do schematu pielęgnacji skóry jest kluczem do utrzymania promiennej, zdrowo wyglądającej skóry.
  • Aby uzyskać najlepsze rezultaty, ważne jest aby nawilżyć skórę natychmiast po złuszczaniu.

Jeśli to czytasz, prawdopodobnie już wiesz, że regularne złuszczanie pomaga odsłonić jaśniejszą, świeżo wyglądającą skórę. Dzieje się tak, ponieważ peeling przyspiesza naturalny proces złuszczania skóry. Ale czy wiesz, że prawidłowo wykonane złuszczanie może również wspomóc działanie wszystkich innych produktów do pielęgnacji skóry? To prawda: jeśli nie usuniesz matowych, martwych komórek skóry poprzez złuszczanie, mogą one stworzyć barierę, która uniemożliwi składnikom aktywnym prawidłowe wnikanie w głąb skóry.

Oto jak wprowadzić regularne złuszczanie do schematu pielęgnacji skóry, aby uzyskać promienną, zdrowo wyglądającą skórę:

1. podwójne oczyszczanie

Prawidłowe złuszczanie zaczyna się od czystej skóry - a to oznacza stosowanie podwójnego oczyszczania Dermalogica, zaczynając od PreCleanse, a kończąc na odpowiednio dobranym produkcie oczyszczającym Dermalogica. Ten dwuetapowy schemat to najlepszy sposób na usunięcie pozostałości makijażu, nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń, aby Twój peeling mógł wykonać swoją pracę.

2. złuszczanie

Chemiczne czy fizyczne, codziennie czy raz w tygodniu: pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego produktu złuszczającego dla Twojej skóry. Aby uniknąć nadmiernego złuszczania, wybierz taki, który będzie pasował do Twojej skóry. Nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z analizy Face Mapping!

3. nawilżanie

Złuszczanie usuwa matowe, martwe komórki naskórka, które uniemożliwiają prawidłowe wnikanie produktów do pielęgnacji skóry - co oznacza, że najlepszy moment na nawilżenie to czas bezpośrednio po wykonaniu peelingu. Jeśli szukasz dodatkowego nawilżenia, wypróbuj Hydro Masque Exfoliant: jej formuła o podwójnym działaniu zapewnia intensywne nawilżenie podczas złuszczania.

4. ukierunkowana pielęgnacja

Teraz, gdy skóra jest odpowiednio nawilżona i przygotowana do wchłaniania składników aktywnych, czas zastosować ukierunkowane produkty o skoncentrowanym składzie. Aby dowiedzieć się więcej o tym, które są dla Ciebie odpowiednie, porozmawiaj z Ekspertem!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, które peelingi pasują do Twojego schematu pielęgnacyjnego?

Odwiedź Profesjonalnego Terapeutę Skóry Dermalogica w Twojej okolicy, aby uzyskać całkowicie spersonalizowany plan pielęgnacji skóry.

Produkty które mogą Cię zainteresować