Moja skóra jest sucha czy odwodniona?

Warte podkreślenia

Osoby ze skórą suchą i odwodnioną mogą odczuwać to samo, ale przyczyny ich stanu są inne: skórze odwodnionej brakuje wody, a skórze suchej lipidów.

Istnieje duża różnica między suchą skórą a odwodnioną skórą, ale obie w wyglądzie wydają się być takie same – po prostu suche. Poznaj cechy każdej z nich, aby określić, który problem dotyczy Ciebie!

Kiedy Twoja skóra wydaje się sucha, możesz naturalnie przypuszczać, że jest sucha. Ale może być po prostu odwodniona i potrzebować wody. Co to tak naprawdę oznacza? Wyjaśnijmy.

Skóra sucha czy skóra odwodniona? Jaka jest różnica między nimi?

Sucha skóra to rodzaj skóry, a skóra odwodniona to jej kondycja/stan. Twój typ skóry jest tym, z czym się naturalnie rodzisz, na przykład skóra tłusta lub sucha. Jednak kondycja Twojej skóry to to, co aktualnie się z nią dzieje. Na przykład odwodnienie, trądzik i podrażnienia. Kondycja skóry może przydarzyć się każdemu, tymczasowo lub na dłużej, a w niektórych przypadkach dany stan może pozostać na stałe.

Czym jest skóra sucha?

Jeśli masz suchą skórę, oznacza to, że brakuje jej natłuszczenia. Urodziłeś się z taką skórą, a suchość występuje na całym ciele, w tym na: dłoniach, skórze głowy, nogach itp. Kiedy nakładasz kremy nawilżające i balsamy, prawdopodobnie wchłaniają się one dość szybko. Możesz również regularnie doświadczać łuszczenia się, pękania, wrażliwości lub problemów, takich jak: egzema.

Czym jest odwodnienie skóry?

Jeśli masz odwodnioną skórę, brakuje jej wody. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak: makijaż, dieta, niewłaściwa pielęgnacja, pogoda itd. I tu pojawia się problem: gdy skóra jest odwodniona, wytwarza więcej sebum, aby uzupełnić braki nawilżenia. Może to powodować trądzik, podrażnienia i suche plamy. To sprawia, że skóra może być jednocześnie tłusta i odwodniona.

Jak niwelować suchość i odwodnienie?

Jeśli definicja suchej skóry brzmi jak opis Twojego problemu, pamiętaj, aby codziennie stosować produkty o kremowej konsystencji na bazie olejów. Warto również zawsze mieć przy sobie produkt do pielęgnacji suchej skóry dłoni.

Jeśli uważasz, że Twoja skóra jest odwodniona, spróbuj określić, co wywołuje ten stan i staraj się go zredukować. Może to być Twój styl życia lub środowisko. Używaj produktów wiążących wodę, takich jak: Skin Hydrating Booster i Skin Hydrating Masque, które zawierają kwas hialuronowy, aby pomóc zrównoważyć nawilżenie skóry, kiedy jest to potrzebne. Poszukaj produktu, który działa na sygnały odwodnienia, zanim sam je zauważysz, takiego jak Smart Response Serum. To serum jest doskonałym wyborem dla skóry, która nieustannie się zmienia, ponieważ technologia SmartResponse dociera do nawet najmniejszych uszkodzeń w barierze hydrolipidowej i reaguje tam, gdzie wykryje odwodnienie. Zawsze miej pod ręką nawilżający mgiełkę na bazie wody, aby nawilżać skórę przez cały dzień.

Profesjonalna wskazówka: Jak najbardziej możliwe jest, aby Twoja skóra była jednocześnie sucha i odwodniona. Jeśli tak jest, zastosuj schemat zawierający produkty na bazie lipidów i wody. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiednich produktów, porozmawiaj z jednym z naszych Terapeutów Skóry!

Czy picie wody nawilża skórę?

Skoro jesteśmy przy temacie wody, warto wiedzieć, że skóra jest ostatnim organem, który otrzymuje spożywane przez nas składniki odżywcze, co oznacza, że jest też ostatnim, który wykorzystuje wodę, którą pijesz. Zatem takie rozwiązanie nie wystarczy. Sprawia to, że produkty do stosowania na skórę są niezbędne, by osiągnąć uczucie komfortu i nawilżenia skóry.

Stosuj produkty niwelujące suchość i odwodnienie!

Produkty które mogą Cię zainteresować