Jaki wpływ na skórę mają pory roku?

Warte podkreślenia

  • Wraz ze zmianą pór roku, zmienia się również Twoja skóra
  • Znajdziesz tu wskazówki jak uaktualniać schemat pielęgnacji skóry przez cały rok.

Czy wiesz, że Twoja skóra zmienia się wraz z porami roku? Zmiany temperatury, wilgotności i innych czynników środowiskowych mogą mieć duży wpływ na wygląd, odczucia i reakcje Twojej skóry. Jakbyśmy nie mieli innych zmartwień, prawda? Oto jak każda z czterech pór roku może wpłynąć na Twoją skórę - i co z tym zrobić!

Baw się dobrze w letnim słońcu

Tak naprawdę nie ma nic lepszego niż uczucie ciepłego letniego słońca na skórze. To pora roku, kiedy chcesz po prostu poszaleć na plaży lub cieszyć się szczęśliwymi godzinami na świeżym powietrzu ze znajomymi. I chociaż wszystko jest w porządku, jest to również pora roku, kiedy ekspozycja na promieniowanie UV jest najwyższa w roku. Ta ekspozycja jest równoznaczna z uszkodzoną, odwodnioną skórą, spowodowaną fotouszkodzeniami na skutek szkodliwego promieniowania UV. Wilgotność w miesiącach letnich może również prowadzić do tłustej skóry i zatkanych „porów”, zwłaszcza jeśli nie używasz odpowiedniego kremu nawilżającego (czyli nakładasz gęsty krem ​​nawilżający).

Pamiętaj, aby stosować krem ​​przeciwsłoneczny KAŻDEGO DNIA. To dobry, zdrowy nawyk przez cały rok, ale jeszcze bardziej konieczny latem. Szukaj produktu z co najmniej SPF30, jak Prisma Protect SPF30 lub Oil Free Matte SPF30. Lekki, bezolejowy krem ​​nawilżający, taki jak Cooling Aqua Jelly o konsystencji przypominającej wodę, która zapewnia skórze zroszony blask. Do swojej letniej pielęgnacji skóry włącz raz w tygodniu maskę oczyszczającą „pory”, taką jak Charcoal Rescue Masque, aby detoksykować, rozjaśniać i naprawiać zmęczoną, pozbawioną blasku skórę.

Zakochaj się w jesiennej pielęgnacji

Gdy lato się kończy i kolorowe jesienne liście zaczynają szeleścić pod stopami, możesz zauważyć, że Twoja skóra zaczyna wyglądać na matową. Niskie temperatury mogą sprawić, że skóra będzie wyglądać i czuć się odwodniona, zwłaszcza że nadszedł czas, aby zmienić niektóre produkty w swoim schemacie pielęgnacji skóry!

Pojawienie się uszkodzeń posłonecznych – takich jak drobne linie, zmarszczki i ciemne plamy – może być dosyć widoczne po powrocie z przyjemnego urlopu. Pozbądź się ich za pomocą peelingu, takiego jak MultiVitamin Thermafoliant, który łączy chemiczne i mechaniczne złuszczanie, aby poprawiać strukturę skóry, zwiększyć wchłanianie witamin i usunąć zmatowiałe komórki naskórka, aby odsłonić gładszą i świeższą skórę. Dodaj produkty rozjaśniające do swojego jesiennego schematu pielęgnacji skóry, takie jak: AGE Bright Clearing Serum, aby zapobiegać zmianom trądzikowym, jednocześnie zmniejszając widoczne oznaki starzenie się skóry. Bogatszy krem ​​nawilżający, taki jak: Power Rich, może również wzmocnić barierę hydrolipidową i uzupełnić nawilżenie.

Godna uwagi zimowa skóra

Gdy temperatury zaczynają spadać – w porządku, jednak gdy przychodzą porywiste wiatry i mrozy – nasza skóra może tego niestety nie udźwignąć. Chłodne, suche powietrze i wietrzne zimowe warunki pogodowe mogą pozostawiać skórę suchą, zaognioną, uwrażliwioną i podrażnioną. Ważne jest, aby chronić skórę przed chłodem za pomocą gęstszych, bogatszych kremów nawilżających i super-nawilżających serum, aby pomóc w obronie przed tymi agresorami środowiskowymi i zapewnić skórze dodatkowe odżywienie. Sięgnij po super-skoncentrowane serum, które pomaga koić, regenerować i chronić uwrażliwioną skórę, takie jak UltraCalming Serum Concentrate. Tymczasem wybór bogatszych kremów nawilżających zimą, takich jak Super Rich Repair, zapewnia dodatkową warstwę ochrony przed zimową aurą i utrzymuje wilgotność skóry dzięki masłu shea, olejkowi z wiesiołka i przeciwutleniaczom. A to oznacza, że ​​nigdy więcej zimowy chłód nie będzie Ci przeszkadzał o tej porze roku!

Powitaj wiosnę na swojej skórze

Wiosna to piękna pora roku. Kwitnące kwiaty, śpiew ptaków, ocieplenie pogody… Co mogłoby pójść nie tak?! Cóż, jeśli chodzi o czynniki drażniące ze środowiska, możesz ich spotkać niestety bardzo dużo (cześć, pyłku!). Twoja skóra może być dodatkowo matowa i sucha po zimie, a te czynniki drażniące zdecydowanie nie pomagają. Alergie są uciążliwe dla zatok, ale okazuje się, że również dla Twojej skóry. W sezonie alergicznym leki, które możesz przyjmować na zaostrzenia, mogą wysuszać skórę, prowadząc do łuszczących się plam lub drobnych linii z odwodnienia.

Na szczęście łatwo jest zwalczyć ten problem skórny dzięki kojącym produktom, które wspomagają barierę hydrolipidową skóry. Wybierz rozświetlające serum, takie jak BioLumin-C Serum i delikatny eksfoliant, taki jak Hydro Masque Exfoliant, aby rozjaśnić poszarzałą po zimie skórę. Możesz również wypróbować Smart Response Serum, które zawiera oligosacharydy z hydrolizowanego beta-glukanu, które reagują na sygnały odwodnienia skóry, pomagając skórze utrzymać optymalny poziom nawilżenia.

Przemierzając swoją ścieżkę przez cały rok, zwracaj uwagę na to, co podpowiada Ci Twoja skóra. Czy to uwrażliwienie? Stan zapalny? Odwodnienie skóry? Brak blasku? Różne sygnały, które wysyła, pomogą Ci określić kierunek działania, bez względu na porę roku. A teraz nadszedł czas, aby cieszyć się zdrową skórą przez cały rok!

Produkty które mogą Cię zainteresować