Wszystko co wiedziałeś na temat SPF jest błędem!

Invisible- Physical-Defense-SPF30

Wiesz, że zdrowa, gładka skóra o równomiernym kolorycie to kompromis w spędzaniu czasu na słońcu, więc działaj odpowiednio, aby właściwie ją chronić. Co zaskakujące, wiele osób, które uważają, że podjęły odpowiednie działania w celu ochrony ich skóry mają niedokładne, przestarzałe informacje.

Poniżej, Eksperci skóry Dermalogica obalają 3 mity dotyczące ochrony przeciwsłonecznej:

Mit: Wysoki SPF ochroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.

Wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej (Sun Protection Factor), czyli SPF, wskazuje jedynie, po jakim czasie promieniowanie UVB spowoduje oparzenie słoneczne. Tak więc zastosowanie filtra SPF 15 spowoduje, że skóra zaczerwieni się 15 razy później, niż gdyby nie miała ochrony. To nie ma nic wspólnego z promieniowaniem UVA, które głęboko penetruje skórę i odgrywa główną rolę w przyspieszeniu oznak starzenia się skóry i raka skóry.

By chronić skórę zarówno przed UVA, jak i UVB, upewnij się, że wybrany przez Ciebie produkt posiada szerokie spektrum ochrony, co znaczy, że zawiera kombinację składników znanych z ochrony skóry przed dwoma rodzajami szkodliwego promieniowania.

Aby zapewnić dokładne zabezpieczenie przed szerokim spektrum promieniowania, wybierz krem ​​lub balsam w formie trudnego do wylania sprayu i zaaplikuj ciało na około 15 minut przed wyjściem na zewnątrz, upewniając się, że powtarzasz aplikację co dwie godziny (lub po kąpieli lub aktywności fizycznej).

RADA EKSPERTA! Wszystkie produkty przeciwsłoneczne Dermalogica posiadają szerokie spektrum ochrony i są oznaczane symbolem:

Mit: Opalenizna ochroni mnie przed słońcem.

Nie ma czegoś takiego jak bezpieczne opalanie. Opalenizna to reakcja skóry na szkodliwe promieniowanie UV. Komórki reagują na „atak”, produkując więcej melaniny (barwnika) i skóra ciemnieje.

Mit: Jest zima i na dworze jest mróz. Nie potrzebuję ochrony przeciwsłonecznej!

Uszkodzenia posłoneczne nie pojawiają się tylko latem lub podczas przebywania na plaży. Promieniowanie słoneczne nie jest powiązane z temperaturą powietrza. Uszkodzenia posłoneczne i ekspozycja na UV (powodujące starzenie się skóry) występują na skutek ekspozycji na światło dzienne. Może się to zdarzyć nawet przez okno! Dlatego tak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna.

Produkty które mogą Cię zainteresować