Co Twoja skóra próbuje Ci powiedzieć?

Warte podkreślenia

  • Twoja skóra nieustannie wysyła sygnały – nawet w przypadku, gdy pojawiają się na niej typowe problemy skórne, takie jak: zaczerwienienie twarzy, drobne zmarszczki, przebarwienia i odwodnienie. Sprawdź na co warto zwrócić uwagę.

Twoja skóra ciągle się zmienia — i może mieć zupełnie inne potrzeby niemal każdego dnia. I nawet jeśli masz w nawyku pielęgnację skóry, wciąż może się zdarzyć, że po prostu nie będzie Cię słuchać. Typowe problemy skórne, takie jak: zaczerwienienie, drobne zmarszczki, przebarwienia i odwodnienie, mogą być sygnałem, że Twoja skóra doświadcza głębszych uszkodzeń. Bez względu na to, jak bardzo słuchasz swojej skóry, czasami sygnały, które Ci wysyła, mogą być dla Ciebie niezauważalne. A przynajmniej tak było do tej pory. Oto dokładniejsze spojrzenie na cztery sygnały skórne, na które warto zwracać uwagę.

Zaczerwienienie

przyczyna

Na Twojej skórze występuje coś więcej niż tylko nieśmiały rumieniec? Możesz doświadczać stanu zapalnego, który może być spowodowany pewnymi chorobami skóry lub powszechnymi czynnikami wyzwalającymi, takimi jak: środowisko, stres, a nawet dieta.

rozwiązanie

Szukaj produktów, których składniki pomagają ukoić skórę. Kilka zaleceń:

  • Kwas galusowy z japońskiej wiśni Cornelia: bogaty w przeciwutleniacze, pomaga chronić obciążoną skórę przed wolnymi rodnikami, łagodzi i zmniejsza zaczerwienienia twarzy.
  • Nasz unikalny kompleks UltraCalming: złożony z owsa i roślinnych składników aktywnych, które minimalizują dyskomfort.
  • Korzeń lukrecji i lawenda: koją i wyciszają skórę.

Zmarszczki i cienkie linie

przyczyna

W miarę starzenia się skóry następuje spowolnienie naturalnych procesów, które zapewniają jej jędrność, napięcie i blask. Widoczne oznaki przedwczesnego starzenia się skóry pojawiają się w wyniku zmian hormonalnych, ekspozycji na promieniowanie UV i innych czynników, które osłabiają kolagen (który utrzymuje jędrność) i elastynę (która utrzymuje elastyczność) w skórze wraz z wiekiem, co powoduje powstawanie widocznych zmarszczek i cienkich linii.

rozwiązanie

Szukaj produktów do pielęgnacji skóry zawierających składniki, które działają na wczesne oznaki przedwczesnego starzenia się skóry. Mannozo-6-fosforan wykrywa osłabienie kolagenu i działa wygładzająco, ujędrniająco i zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Peptydy wspomagają sprężystość i koloryt skóry. Przeciwutleniacze pomagają chronić powierzchnię skóry przed wolnymi rodnikami.

Przebarwienia

przyczyna

Czy wiesz, że nierównomierny koloryt skóry może sprawić, że będziesz wyglądać starzej nawet o ponad 20 lat? Ciemne plamy, zwane również przebarwieniami, są spowodowane nieregularną produkcją melaniny, brązowego lub czerwonawego pigmentu skóry. Niektóre czynniki wyzwalające, takie jak ekspozycja na słońce, powodują nieregularną produkcję pigmentu, a także inne, takie jak czynniki hormonalne (tabletki antykoncepcyjne i ciąża) oraz przebarwienia pozapalne (na skutek zmian zapalnych czy blizn po skaleczeniu).

rozwiązanie

Twoim nowym najlepszym przyjacielem będą produkty do pielęgnacji skóry, które pomogą ograniczyć nadmierną produkcję melaniny i niwelować widoczność istniejących przebarwień. Bogata w arabinoksylo-oligosacharydy hydrolizowana mąka pszenna działa rozjaśniająco na skórę, pomagając zmniejszyć widoczność ciemnych plam. Heksylrezorcynol jest silnym składnikiem aktywnym, który może prowadzić do zmniejszenia produkcji melaniny, a niacynamid znacznie zmniejsza przebarwienia. Zarówno niacynamid, jak i heksylrezorcynol pomagają niwelować nierównomierną pigmentację, zapewniając bardziej promienną skórę.

Odwodnienie

przyczyna

Posiadasz sporo szorstkich, suchych plam na twarzy, których chcesz się pozbyć? Podstawową przyczyną może być uszkodzona bariera ochronna (znajdująca się na powierzchni naskórka, czyli najbardziej zewnętrznej warstwy skóry). Kiedy twoja bariera ochronna jest osłabiona, co może zdarzyć się w wyniku naturalnego starzenia się skóry, genów, nadmiernego oczyszczania i ekspozycji na promieniowanie UV, możesz zauważać cały szereg pojawiających się problemów skórnych:

  • suchość,
  • matowość,
  • zaczerwienienie,
  • wrażliwość,
  • zmiany trądzikowe.

To osłabienie zaczyna się pojawiać, gdy zaburzona jest integralność bariery ochronnej, składającej się głównie z trzech lipidów (ceramidów, cholesterolu i kwasów tłuszczowych), która zaczyna pękać, umożliwiając ucieczkę wilgoci i wnikanie substancji drażniących.

rozwiązanie

Pielęgnacja skóry, dieta i ilość wody, którą pijesz, mogą pomóc w uzupełnieniu nawilżenia skóry! Szczególnie dobrym wyborem są produkty do pielęgnacji skóry zawierające kwas hialuronowy. Ogórek i witamina E to dwa inne składniki, które pomagają nawilżyć skórę potrzebującą nawilżenia.

Jeśli doświadczasz tych problemów skórnych, możesz odpowiednio dostosować swój schemat pielęgnacji skóry, aby je rozwiązać. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest zastosowanie nowego Smart Response Serum, które zostało opracowane w technologii SmartResponse, aby skutecznie zaspokajać potrzeby Twojej skóry w czasie rzeczywistym. Gdy te różne sygnały skórne zaczynają dawać o sobie znać, produkt inteligentnie rozwiązuje problemy skórne i pomaga zapobiegać przyszłym uszkodzeniom. Co najlepsze, robi to wszystko, zanim nawet zdążysz zauważysz zmiany skórne!

Kup teraz inteligentne serum, które odpowiada na kluczowe problemy skórne Smart Response Serum!

Produkty które mogą Cię zainteresować