5 rzeczy, które warto wiedzieć o SPF

porescreen-spf-dermalogica-zdjecie-glown 

Najważniejsze informacje 

  • Dowiedz się prawdy o uszkodzeniach skóry przez szkodliwe promieniowanie UV.
  • Nie wszystkie filtry przeciwsłoneczne są takie same. Aby znaleźć najlepszą formułę dla siebie, zwróć uwagę na oznaczenia na opakowaniu produktu.
  • Twoja skóra jest narażona na szkodliwe promieniowanie UV każdego dnia, niezależnie od tego, czy przebywasz w pomieszczeniach, czy na zewnątrz. Codzienne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych pomaga chronić skórę przed przedwczesnymi oznakami starzenia się, a także nowotworami skóry.

Zdrowa, gładka skóra o równomiernym kolorycie – i dobre zdrowie – to kompromisy dla złocistej opalenizny i zbyt długiego przebywania na słońcu. Co zaskakujące, wiele osób, które myślą, że posiadają odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV, w rzeczywistości stosuje się do przestarzałych, nieprecyzyjnych porad, które zagrażają ich długoterminowemu zdrowiu skóry.

Omówmy kilka rzeczy, które każdy powinien wiedzieć!

Nie wszystkie filtry przeciwsłoneczne chronią zarówno przed promieniowaniem UVA (starzenie), jak i UVB (oparzenia). Stosowanie jakiegokolwiek produktu z filtrem SPF po upływie daty ważności nie chroni skóry przed promieniowaniem UVA i UVB. Przyjrzyj się uważnie etykietom i składnikom produktu do ochrony przeciwsłonecznej, który zamierzasz kupić.

Liczba przy oznaczeniu SPF (Sun Protection Factor) mierzy ochronę przed promieniowaniem UVB i wskazuje, jak długo będzie utrzymywać się zaczerwienienie skóry spowodowane przez UVB. Na przykład SPF15 oznacza, że trwa to 15 razy dłużej. Promieniowanie UVA (to samo, które jest emitowane w solarium) wnika w skórę głębiej, przyspiesza starzenie się skóry i jest kancerogenne.

Filtr SPF o szerokim spektrum działania zawiera kombinację składników, o których wiadomo, że chronią skórę przed obydwoma rodzajami promieniowania UV. Chemiczne filtry przeciwsłoneczne, takie jak Avobenzone, absorbują promieniowanie ultrafioletowe (UV), podczas gdy fizyczne filtry przeciwsłoneczne (dwutlenek tytanu, tlenek cynku) odbijają je lub rozpraszają.

Chemiczny czy fizyczny filtr przeciwsłoneczny? To kwestia preferencji

Chemiczne filtry przeciwsłoneczne, o których pisaliśmy w artykule "fizyczne vs. chemiczne filtry przeciwsłoneczne", absorbują i przekształcają energię słoneczną w ciepło i są bardziej popularne, ponieważ posiadają lekkie konsystencje, nie pozostawiają śladu na skórze i są bardziej odporne na wodę i pot. Wykorzystują składniki aktywne, takie jak: Avobenzone i Helioplex. Wypróbuj chemiczny filtr przeciwsłoneczny Prisma Protect SPF30, wielozadaniowy, nawilżający krem ochronny z zastosowaną inteligentną technologią cząsteczek aktywowanych światłem, jednocześnie zapobiegający przyszłym oznakom uszkodzenia skóry.

Fizyczne filtry przeciwsłoneczne, inaczej mineralne pozostają na powierzchni skóry, tworząc film, który jak tarcza odbija promienie słoneczne. Mogą wydawać się cięższe i bardziej odczuwalne na skórze. Aby je zidentyfikować, należy zwracać uwagę na składniki, takie jak tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Porescreen SPF40 to wielozadaniowy produkt z filtrem przeciwsłonecznym, który zapewnia ochronę SPF40, jednocześnie wspierając zdrowy wygląd skóry. Tworzy efekt "blur", jednocześnie minimalizując widoczność "porów" oraz zapewniając skórze subtelny odcień i efekt miękkiego wykończenia.

Twój naturalny kolor skóry, czy też opalenizna, nie chronią Cię przed szkodliwym działaniem słońca

Nie istnieje pojęcie bezpiecznej opalenizny. Z definicji, opalenizna jest to obrona skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Komórki reagują na ten czynnik, produkując więcej melaniny (pigmentu), w wyniku czego skóra ciemnieje. Próba uzyskania ciemniejszego kolorytu skóry nie ma nic wspólnego ze zdrowiem i profilaktyką.

Ochrona przeciwsłoneczna to nie jest rozwiązanie tylko na lato

Uszkodzenia skóry spowodowane słońcem zdarzają się nie tylko w miesiącach letnich lub podczas kąpieli słonecznych na plaży. Fotostarzenie lub ekspozycja na promieniowanie UV (które powoduje starzenie) może wystąpić w wyniku ekspozycji na światło dzienne przez chmury, deszcz, szkło, a nawet fluorescencyjne oświetlenie wewnętrzne. Około 90% fotostarzenia można uniknąć poprzez codzienne stosowanie produktów z SPF.

Podczas gdy codzienna pielęgnacja przeciwsłoneczna jest oczywistą koniecznością, nie powinna ona odbywać się kosztem korzyści pielęgnacyjnych. Dlatego produkty z SPF Dermalogica mają wyszukane receptury, dzięki którym zapewniają ochronę przeciwsłoneczną, a jednocześnie aktywnie zwalczają problemy skórne. Znajdź odpowiednią formułę SPF dla Twojej skóry i podnieś schemat pielęgnacji skóry na wyższy poziom.

Prawdopodobnie nie używasz wystarczającej ochrony przeciwsłonecznej

Kremy i balsamy zapewniają skuteczniejszą ochronę niż mgiełki. The American Academy of Dermatology zaleca "liberalne stosowanie" SPF30. Na ciało zastosuj średnio 50 ml produktu (mały kieliszek), natomiast na twarz 5 ml (1 łyżeczka). Pamiętaj o reaplikacji filtrów, co dwie godziny (lub po pływaniu, ćwiczeniach sportowych).

---

Kliknij tutaj i wybierz odpowiedni produkt z SPF Dermalogica dla swojej skóry. 

Produkty które mogą Cię zainteresować