Jak działa retinol?

Najważniejsze informacje

  • Retinol jest pochodną witaminy A, to ceniony składnik, który skutecznie odwraca oznaki starzenia się skóry. Redukuje zmarszczki, przyśpiesza odnowę komórkową, minimalizuje widoczność porów, wyrównuje koloryt oraz restrukturyzuje skórę.
  • Dynamic Skin Retinol Serum łączy zaawansowaną mieszankę multi-retinoidów z technologią wzmacniającą działanie w formie serum, dzięki czemu skutecznie redukuje oznaki starzenia się skóry.

Retinol na twarz jest jednym z najbardziej znanych rodzajów retinoidów - to syntetyczna pochodna witaminy A, która skutecznie zwalcza oznaki starzenia się skóry, ponieważ pomaga zminimalizować widoczność drobnych linii i zmarszczek, wygładza skórę, wyrównuje jej koloryt i zmniejsza widoczność porów. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, aby dowiedzieć się więcej o kuracji retinolem i odkryj, dlaczego nasze nowe serum do twarzy Dynamic Skin Retinol Serum jest niezbędne w Twojej pielęgnacji skóry.

Poznaj Dynamic Skin Retinol Serum

Jeśli chodzi o pielęgnację retinolem na twarz, istotne jest, aby sięgać po produkty, zawierające składniki wspomagające regenerację skóry. Dynamic Skin Retinol Serum to wysoce skoncentrowane, łatwe w użyciu serum, które wykorzystuje zaawansowaną mieszankę multi-retinoidów oraz booster, aby widocznie wzmocnić i poprawić wygląd skóry. Kompleks 3,5% retinoidów wspomaga uwalnianie składników wygładzających skórę, które działają w różnym tempie, zwalczając cztery oznaki starzenia się skóry.

Poznaj składniki, które sprawiają, że Dynamic Skin Retinol Serum jest niezwykle skuteczne:

Szybko działający Granactive Retinoid® - stabilny ester retinoidowy, który redukuje drobne linie, zmarszczki, pory i widoczność przebarwień jednocześnie wygładzając skórę.
Retinol - kuracja retinolem przyśpiesza obrót komórkowy, przyczyniając się do poprawy struktury i jędrności skóry, dodatkowo zmniejsza widoczność przebarwień.
10 HSA - booster retinolu, który pomaga niwelować drobne linie i zmarszczki.
Skwalan - zapewnia nawilżenie i poprawia barierę ochronną skóry, wspomagając jej regenerację i zapewniając zdrowy wygląd.
Beta-glukan (pochodzący z owsa) - ma właściwości nawilżające i przywraca skórze równowagę.

Sposób użycia serum z retinolem na twarz:

Zalecamy włączenie produktów z retinolem na twarz do wieczornego schematu pielęgnacji. Na początku ważne jest, aby stopniowo wprowadzać retinol, zwiększając tym samym tolerancję skóry. Zacznij od stosowania produktu 2-3 razy w tygodniu i zwiększaj częstotliwość, aż w końcu przejdziesz do codziennej aplikacji.

Po oczyszczeniu aplikuj jedną pompkę serum z retinoidami na osuszoną skórę twarzy i szyi, omijając okolicę oczu. Jeśli pojawi się suchość lub zaczerwienienie, zmniejsz częstotliwość stosowania. Po nałożeniu serum kuracja retinolem nie kończy się - zawsze używaj kremu nawilżającego i filtrów przeciwsłonecznych o szerokopasmowej ochronie przeciwsłonecznej.

Produkty które mogą Cię zainteresować