Czy można stosować retinol z kwasem salicylowym?

Tak! Ale z zachowaniem ostrożności. Jeżeli chcesz dowiedzieć się dlaczego, zachęcamy do przeczytania krótkiego artykułu na naszym blogu.

retinol-kwas-salicylowy-dermalogica.jpg

Warte podkreślenia
Retinol pomaga zniwelować widoczne objawy starzenia się skóry, podczas gdy kwas salicylowy redukuje zmiany zapalne, ale jednoczesne ich stosowanie może powodować podrażnienia.
Prawda jest taka, że MOŻESZ je stosować razem - jeśli używasz właściwego
produktu i postępujesz zgodnie ze wskazówkami naszych Profesjonalnych Terapeutów Skóry.

Tak! Wbrew powszechnemu przekonaniu, można stosować kurację retinolem z kwasem salicylowym w celu zniwelowania trądziku i zmniejszenia objawów starzenia się skóry, bez powodowania podrażnień. Ale zachowaj ostrożność, jeśli korzystasz z produktów niezmywalnych.

Retinol vs. kwas salicylowy


Jeśli masz do czynienia z wahaniami stanu skóry w przebiegu trądziku u dorosłych, potrzebujesz najlepszych składników do pielęgnacji domowej. Kuracja retinolem świetnie się sprawdzi w zmniejszaniu objawów starzenia się skóry, natomiast kwas salicylowy jest jednym z największych wrogów trądziku. Teoretycznie ten dynamiczny duet jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby pokonać trądzik dorosłych. Jednak tradycyjne formuły z retinolem i kwasem salicylowym mogą podrażniać skórę, gdy są stosowane razem - komplikując Twój schemat pielęgnacji.

Jak retinol działa na skórę?

Retinol działa poprzez wnikanie w głąb mieszka włosowego i komunikowanie się z receptorami komórkowymi, stymulując odnowę skóry i zwiększając obrót komórek. Pomaga zmniejszyć widoczne oznaki starzenia się skóry.

Jak kwas salicylowy działa na skórę?

Kwas salicylowy złuszcza powierzchowne komórki skóry i pomaga redukować bakterie powodujące trądzik. Jest to niezwykle skuteczny kwas beta-hydroksylowy, który pomaga usunąć zaczopowania w mieszkach włosowych wywołane np. nadmiarem sebum i nagromadzeniem zanieczyszczeń.

Jak stosować retinol i kwas salicylowy razem?

Tradycyjne formuły z retinolem mogą być bardzo niestabilne: ulegają rozpadowi pod wpływem światła. Ponadto nie współdziałają zbyt dobrze z kwasem salicylowym, gdyż kombinacja tych dwóch składników często drażni skórę wywołując zaczerwienienia, przesuszanie czy też złuszczanie. Aby ominąć te problemy, większość profesjonalnych terapeutów skóry zaleca używanie retinolu na noc, a w ciągu dnia stosowanie kwasów . Ale dzięki nowemu Retinol Clearing Oil Dermalogica złamaliśmy te zasady!

Teraz masz teraz możliwość niwelować trądzik u dorosłych + objawy przedwczesnego starzenia się skóry!

Mowa o Retinol Clearing Oil, jego kojącą baza olejową łączy zalety obu silnie działających składników, jednocześnie zapobiegając podrażnieniom. Baza olejowa naśladuje również lipidy skórne, pomagając w dostarczaniu substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry i zatrzymując w niej wilgoć. To sprawia, że Retinol Clearing Oil jest idealny dla podatnej na stany zapalne skóry dorosłych, która dodatkowo jest sucha i uwrażliwiona.
Możesz nadal używać osobnych produktów z retinolem i kwasem salicylowym. Jeśli wybierzesz tę metodę, postaraj się nie stosować ich jednocześnie. Używaj kwasu salicylowego rano, a retinolu na noc.
Osoby o bardziej wrażliwej skórze mogą potrzebować przerwy w stosowaniu tych produktów np. co drugi dzień lub zredukowania stosowania kwasu salicylowego do jednej aplikacji w tygodniu, bądź tylko w razie potrzeby.
I w końcu: zarówno retinol, jak i kwas salicylowy mogą zwiększać wrażliwość skóry na słońce, więc zawsze pamiętaj o stosowaniu kremu z filtrem. Jeśli twój obecny krem z SPF wydaje się wytwarzać zbyt dużo ciepła (tj. jeśli czujesz pieczenie), zamień go na krem przeciwsłoneczny z filtrem fizycznym.

Produkty które mogą Cię zainteresować