Obalamy mit na temat kolagenu

Czy miejscowe stosowanie kolagenu faktycznie zwiększa naturalną jego produkcję w skórze? Obalamy mit!

Pośród trendów pielęgnacyjnych skóry, serum i kremy z kolagenem zyskują coraz bardziej na popularności. W Dermalogica staramy się obalać wszelkie mity związane z pielęgnacją, opierając się tylko i wyłącznie na nauce. Dzisiaj zajmijmy się tematem kolagenu: czy miejscowe stosowanie kolagenu może faktycznie zwiększyć naturalne jego rezerwy w skórze? 

Po pierwsze, istotne jest zrozumienie struktury kolagenu: jego cząsteczki, z samej swojej natury, są duże. Na tyle, że nie są w stanie skutecznie przeniknąć przez zewnętrzną warstwę skóry, czyli naskórka. Oznacza to, że mimo że kremy z kolagenem mogą oferować inne korzyści (głównie nawilżanie powierzchniowe lub tymczasowy efekt wypełnienia), nie są w stanie skutecznie dotrzeć do warstw skóry właściwej, aby stymulować naturalną syntezę kolagenu w skórze.

Prawdziwe zdrowie skóry pochodzi ze wspierania naturalnych procesów skóry składnikami, które są w stanie dotrzeć tam, gdzie są potrzebne. Zamiast polegać na miejscowym stosowaniu kolagenu w celu utrzymania zdrowego wyglądu skóry, warto sięgnąć po składniki znane ze wspierania produkcji kolagenu w skórze – takie jak aminokwasy czy peptydy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry dla Ciebie? Wykonaj już dziś autorską analizę skóry FaceMapping z Dermalogica. 

Więcej porad dotyczących pielęgnacji skóry znajdziesz na stronie www.dermalogica.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat odpowiednich produktów do pielęgnacji dla Twojej skóry? Odwiedź swojego profesjonalnego terapeutę skóry Dermalogica, aby uzyskać całkowicie spersonalizowany program pielęgnacyjny.

Produkty które mogą Cię zainteresować