Czym jest retinol?

Retinol jest cenionym składnikiem odwracającym oznaki starzenia się skóry.

Najważniejsze informacje

  • Retinol pomaga przyspieszyć odnowę komórkową, redukuje zmarszczki, drobne linie, plamy starcze i w widoczny sposób wygładza oraz wyrównuje koloryt skóry.
  • Retinol jest wysoce reaktywną cząsteczką, co oznacza, że może ulegać degradacji i tracić swoją moc, gdy zostanie wystawiony na działanie promieni słonecznych czy powietrza.

Dynamic Skin Retinol Serum to serum z retinolem, które zawiera wysoce skoncentrowane i szybko działające multi-retinoidy, które zmniejszają widoczne zmarszczki, minimalizują wielkość porów, przywracają odpowiednią teksturę skóry i wyrównują jej koloryt.

Innowacyjne połączenie muti-retinoidów:

  • Retinol,
  • Granactive Retinoid,
  • 10 HSA (booster retinolu),
  • Mikrokapsułowany retinol.

Składniki wspomagające regenerację skóry:

  • Skwalan,
  • Beta-glukan.

Niezwykle skuteczny mikrokapsułkowany retinol

W Dermalogica stosujemy zaawansowaną technologię mikrokapsułowania, aby wzmocnić działanie retinolu, a co za tym idzie – kuracji retinolem. Dzięki temu retinol nie ulega degradacji, gdy tylko zostanie wystawiony na działanie czynników zewnętrznych, co pozwala na osiągnięcie doskonałych rezultatów.

Mikrokapsułowany retinol tworzy również niewidzialną tarczę na powierzchni skóry, ograniczając utratę wilgoci, co ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia widoczności zmarszczek, minimalizowania porów i wyrównania kolorytu skóry. Technologię tę można znaleźć w naszym serum z retinolem Dynamic Skin Retinol Serum, Age Reversal Eye Complex oraz Retinol Clearing Oil.

Nawilżenie i wzmocnienie skóry a kuracja retinolem

Zbudowanie tolerancji skóry na retinol może zając kilka tygodni.Niektórzy podczas kuracji retinolem mogą doświadczać tymczasowego zaczerwienienia, delikatnego złuszczania oraz ogólnego uwrażliwienia. To naturalna reakcja, która powinna ustąpić, kiedy skóra wytworzy odpowiednią ilość receptorów retinoidowych. Receptory retinoidowe to białka naturalnie występujące w skórze, które przenoszą i uwalniają retinoidy do komórek skóry, stymulując produkcję kolagenu.

Połączenie skoncentrowanego skwalanu i łagodzącego beta-glukanu pochodzącego z owsa, jakie znajdziemy w Dynamic Skin Retinol Serum, czyli nasze serum z retinolem poprawia barierę ochronną, wspomaga regenerację i nawilżenie, zapewniając skórze zdrowy wygląd.

Czy Twoja skóra jest gotowa na prawdziwe rezultaty?

Odkryj szybko działające kompleks multi-retinoidów z technologią wzmacniającą działanie w formie serum. Dynamic Skin Retinol Serum skutecznie redukuje 4 oznaki starzenia się skóry w zaledwie 2 tygodnie!* Przekonaj się, jak skuteczna może być kuracja retinolem.

Więcej porad dotyczących pielęgnacji skóry znajdziesz na stronie dermalogica.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, które produkty do pielęgnacji skóry są dla Ciebie odpowiednie? Odwiedź swojego Profesjonalnego Terapeutę skóry w Twojej okolicy, aby opracować indywidualny program pielęgnacji i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji oraz analizy skóry FaceMapping. Kliknij tutaj i wyszukaj partnerski gabinet Dermalogica!

Produkty które mogą Cię zainteresować